У СБУ розповіли, скільки кібертатак зупинили з початку року

Служба безпеки України з початку року нейтралізувала 460 кіберінцидентів і кібератак на органи державної влади та критично важливі об’єкти інфраструктури

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу СБУ.

Також за цей період заблоковано 2,5 тисячі вебресурсів, які використовувалися зі злочинною метою, та діяльність 20 хакерських угруповань.

Серед масштабних спецоперацій, пов’язаних із цифровими сервісами, – викриття несанкціонованого втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем Державної податкової служби. Спочатку було викрито незаконну схему формування сум податкових кредитів з ПДВ. Вона щомісяця завдавала до 2 млрд. гривень збитків державі. А згодом – викрито конвертцентр з обігом до 15 млрд.грн, через який окремі підприємства ухилялися від сплати податків.

Загалом за 9 місяців 2020 року за матеріалами кіберпідрозділів СБУ розпочато 408 кримінальних проваджень. Із них – 106 справ саме за несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерів та автоматизованих мереж (ст. 361, 362, 363 Кримінального кодексу України).

За цей період було притягнуто до кримінальної відповідальності 20 громадян і засуджено 3 особи.

Інший напрям кібербезпеки – протидія ботофермам, які поширюють деструктивний контент, зокрема з РФ. Із січня зусиллями СБУ було нейтралізовано 16 мереж потужністю у понад 60 тисяч ботів. Одну з таких ботоферм, що працювала на замовлення РФ і терористичну "ДНР", оперативники СБУ викрили наприкінці вересня.

Подібні ботоферми значно активізувалися напередодні місцевих виборів. Тож СБУ активно протидіє інформаційним фейкам, антидержавній пропаганді та сепаратизму в інтернеті. Загалом у 2020 році за матеріалами Служби розпочато 42 справи за злочини проти основ національної безпеки, 24 осіб засуджено.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що сайт Зеленського атакували хакери.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme