У Росії відновлять виробництво стратегічних бомбардувальників Ту-160

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу поставив завдання опрацювати питання про відновлення виробництва надзвукових стратегічних бомбардувальників Ту-160.
Depo.Влада
29 квітня 2015 16:03
ФОТО: depo.ua

"Вже сьогодні необхідно приступити до вирішення завдань не тільки з підтримки справності і модернізації авіаційного парку Дальньої авіації, а й з відтворення ракетоносців Ту-160", - сказав Шойгу під час відвідування підприємства, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

Він зазначив, що це "унікальна машина, яка випередила час на кілька десятиліть і досі не використала повною мірою закладені в неї конструктивні можливості".

"Кращого літака в надзвуковому класі ніхто ще не придумав", - підкреслив міністр.

"Безумовно, для вирішення цього найважливішого завдання необхідно консолідувати можливості по реконструкції, технічному переозброєнню виробничої бази", - вказав міністр.

Шойгу також зазначив, що після попереднього відвідування КАЗ на заводі відзначається позитивна динаміка виконання контракту з ремонту та модернізації літаків Дальньої авіації.

На озброєнні ВПС Росії зараз знаходяться приблизно півтора десятка бомбардувальників Ту-160. Вони проходять модернізацію, про яку було оголошено в 2012 році. Це найбільший і найпотужніший в історії військової авіації надзвуковий літак зі змінною геометрією крила, а також найважчий бойовий літак у світі, що має найбільшу серед бомбардувальників максимальну злітну масу. Серед пілотів отримав прізвисько "Білий лебідь".

Мітки: Росія, Ту-160