У Рахунковій палаті назвали топ-3 аудити по кожному з видів порушень

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан розповів про топ-3 аудити по кожному з видів порушень

Про це він заявив під час засідання парламенту, передає Depo.ua.

"Кілька слів щодо неефективного управління бюджетники коштами. Ми склали топ-3 аудити по кожному з видів порушень", – наголосив Пацкан.

Так, найбільші обсяги порушень бюджетного законодавства, в тому числі нецільове використання коштів і порушення при плануванні, були встановлені при проведенні таких заходів:

  • Аудит ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров’я України для лікування українців за кордоном – 1 мільярд 454 мільйони гривень.
  • Аудит ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих Міністерству аграрної політики на дослідження, прикладні, наукові та науково-технічні розробки у сфері розвитку агропромислового комплексу –  588 мільйонів гривень.
  • Аудит ефективності виконання Україною зобов’язань у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва і за рамковою програмою Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій Horizon 2020 – 499 мільйонів гривень.

Найбільші обсяги неефективного управління та використання бюджетних коштів були встановлені при проведенні таких заходів:

  • Аудит ефективності використання ефективності коштів державного бюджету виділених Міністерству охорони здоров’я України для лікування громадян за кордоном – 746 мільйонів гривень.
  • Аудит використання коштів державного бюджету призначених на надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання – 610 мільйонів гривень.
  • Аудит ефективності використання бюджетних коштів, Виділених міністерству оборони України на будівництво, придбання житла для військовослужбовців Збройних сил України – 600 мільйонів гривень.

Найбільші обсяги порушень та недоліків при адмініструванні дохідної частини державного бюджету були встановлені за результатами проведення таких заходів:

  • Аудит ефективності виконання повноважень державними органами щодо забезпечення контролю за дотриманням суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності вимог валютного законодавства – 4,5 мільярди гривень.
  • Аудит ефективності та обґрунтованості застосування податкових пільг із податку на додану вартість за операціями з постачання навчальними закладами послуг зі здобуття вищої освіти – 1,8 мільярд гривень.
  • Аудит ефективності використання та розпорядження майном державного підприємства ProZorro, що мають фінансові наслідки для державного бюджету – 165 мільйонів гривень.

"Більш ефективно витрачати бюджетні кошти і спрямовувати їх на найбільш проблемні питання дозволить запровадження в Україні електронного бюджету", – підсумував Пацкан.

Нагадаємо, 29 травня Верховна Рада України заслухала звіт Рахункової палати за 2018 рік. Назвали, зокрема, кількість розпочатих кримінальних проваджень.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme