У Раді зареєстрували законопроект про легалізацію зброї та боєприпасів: Що про нього відомо

У Верховній Раді зареєстрували проект закону №4335 про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї

У Раді зареєстрували законопроект про ле…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на відповідну інформацію, опубліковану на сайті парламенту.

Так, зареєстровано в Раді документ було ще 6 листопада.

Ініціаторами законопроекту виступили 44 народних депутатів – від "Слуги народу", "Батьківщини", а також груп "Довіра" та "За майбутнє".

Станом на 10:30 10 листопада документ перебуває на розгляді керівництва.

За інформацією одного з ініціаторів законопроекту, народного депутата від "Слуги народу" Ігора Фріса, документ передбачає, зокрема, дозвіл на короткоствольну нарізну зброю, тоді як зараз носіння – заборонене.

"Потрібен час, щоб зрозуміти готовність до цього суспільства. А далі – крок за кроком", – зауважив він.

Фріс нагадав, що сьогодні Україна – єдина держава в Європі, де відсутнє законодавче регулювання обігу цивільної вогнепальної зброї.

"За даними МВС, українці легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 1,3 млн одиниць. Незважаючи на таку значну кількість вогнепальної зброї в обігу, ці правовідносини в країні досі не врегульовані жодним законом", – уточнив він.

Окрім того, на своєму сайті Фріс розповів більше подробиць про цю законодавчу ініціативу.

Зазначається, що проект закону:

1. Врегулює забезпечення права громадян на особистий захист свого життя та здоров'я, а також життя та здоров'я навколишніх від злочинних посягань за допомогою цивільної вогнепальної зброї.

2. Приведе існуюче нормативне регулювання в питанні обігу цивільної вогнепальної зброї у відповідність до норм Конституції України. 

"Сьогодні обіг цивільної вогнепальної зброї законодавчо врегульовано спеціальними законами у всіх країнах Європи та у більшості пострадянських країн. Поряд з цим, Україна – єдина держава в Європі, де відсутнє законодавче регулювання обігу цивільної вогнепальної зброї. Однак українці легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 1,3 млн одиниць. Незважаючи на таку значну кількість вогнепальної зброї в обігу, ці правовідносини в країні досі не врегульовані жодним законом. Натомість питання, пов’язані з обігом цивільної зброї, регулюються нормативними актами, які дублюють радянське законодавство", – розповів Фріс.

Він додав також, що нині в Україні досі відсутній єдиний державний реєстр власників зброї, а також немає будь-якої класифікації сучасної зброї.

Це, за його словами, призводить до вільного трактування і неузгодженості, та створює підґрунтя для зростання корупції у цій сфері.

Згідно з інформацією нардепа, розроблений законопроект регулює відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Він, зокрема, встановлює категорії цивільної вогнепальної зброї:

А – автоматична вогнепальна зброя; 
В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); 
С – короткоствольна вогнепальна зброя;
D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

Окрім того, за аналогією з посвідченням водія, запроваджується посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення. 

Також на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Уточнюється, що право на отримання посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України які:

- не мають медичних протипоказань;
- не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Законопроектом запроваджуються:

–  Обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

–  Єдиний державний реєстр цивільної зброї (і встановлюються засади його ведення).

–  Курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Насамкінець, документом визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

Нагадаємо, голова комітету Ради з нацбезпеки підтримує легалізацію зброї.

Повідомлялося також, що Рада змінить правила для власників нагородної зброї.

Читайте також: Проституція, наркотики і зброя: Чи виступає голова Нацполіції за легалізацію

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme