У Раді зареєстрували новий законопроект "під Луценка", комітет підтримав

Текст нового проекту закону аналогічний тому, який раніше був відхилений Верховною Радою
Depo.Влада
11 травня 2016 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в законопроекті № 4645 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури", зареєстрованому 11 травня, передає depo.ua з посиланням на сайт парламенту.

Текст даного проекту закону аналогічний тому, який раніше був відхилений Верховною Радою - в законодавчій ініціативі народних депутатів від "Блоку Петра Порошенка" Руслана Князевича та Сергія Алексєєва.

Згідно з новим законопроектом, генеральним прокурором може стати громадянин України, який має вищу освіту і стаж роботи в галузі права або досвід роботи в законодавчому або правоохоронному органі не менше 5 років. З вимог до претендента на посаду генпрокурора вилучена норма про необхідність мати вищу юридичну освіту.

Крім того, законопроект передбачає створення Генеральної інспекції в структурі Генеральної прокуратури. Генеральний прокурор за поданням Генеральної інспекції направляє матеріали в Державне бюро розслідувань.

Згідно із законопроектом, прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 3-х років. Згідно з чинним законодавством цю посаду може обіймати тільки особа зі стажем роботи на посаді прокурора не менше 3-х років.

Крім того, проект закону передбачає, що прокурором Генеральної прокуратури може бути не тільки людина зі стажем роботи на посаді прокурора, як це передбачено зараз, а й громадянин України, у якого є стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Профільний комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні підтримав новий законопроект.

Нагадаємо, нардеп Ірина Луценко пояснила провал схожого законопроекту №4469 тим, що низка депутатів, зокрема від БПП, просто не встигли повернутися з округів та відряджень.

Нагадаємо, що головним претендентом у керівники ГПУ називають Юрія Луценка, який не має юридичної освіти. А тому в парламенті намагаються ухвалити закон, який дозволяє і без такої освіти обіймати посаду генпрокурора.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада