У Раді відбудуться слухання про безпеку журналістів в Україні

Рада схвалила проект постанови №2129 про проведення парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення" 6 листопада 2019 року

За це проголосували 335 народних депутатів, передає Depo.ua.

Проведення цих парламентських слухань за участю народних депутатів України, представників Кабінету Міністрів, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Генеральної прокуратури України, представників органів місцевого самоврядування, медійної індустрії, громадянського суспільства, Національної спілки журналістів України сприятиме об’єктивній оцінці стану справ і викликів, пов’язаних із забезпеченням свободи слова, безпечних умов праці журналістів. Також це буде виконанням зобов’язань Україною в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у царині свободи слова та напрацюванню ефективних механізмів формування і реалізації державної інформаційної політики в Україні  та вирішення проблем безпеки діяльності працівників засобів масової інформації. 

За підсумками парламентських слухань Верховна Рада має розглянути та прийняти рекомендації парламентських слухань. 

У пояснювальній записці зазначється, що Моніторингова місія ООН з прав людини, яка працювала в Україні з 16 лютого до 15 травня 2019 року, у своєму звіті зауважила суттєвий ріст випадків втручання у роботу працівників засобів масової інформації, фізичних нападів і залякувань з боку цілого ряду суб’єктів і висловила занепокоєння відсутністю відповідальності за напади на журналістів та працівників мас-медіа.

Упродовж 2018 року слідчими Національної поліції України було розпочато досудове розслідування 258 кримінальних проваджень за злочинами, пов’язаними з перешкоджанням законній професійній журналістській діяльності, в тому числі 176 проваджень – за статтею 171 Кримінального кодексу України. Але до суду було передано всього 26 справ. Ще 243 кримінальних провадження щодо тиску чи побиття працівників засобів масової інформації були закриті. Аналогічна ситуація спостерігається і в нинішньому році. 

Нагадаємо, управління Верховного комісара ООН з прав людини стурбоване нападами на журналістів, які продовжуються в Україні через відсутність покарання за скоєні раніше напади.

28 серпня у Харківській області невідомі застосували фізичну силу до журналіста, який знімав сюжет про незаконну вирубку лісів у регіоні.

30 серпня у Чернігові невідомі побили місцевого журналіста і блогера Ігоря Стаха.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme