У Раді пояснили, чому "викинули" Крим із назви закону про Донбас

У законопроекті про реінтеграцію Донбасу згадується Крим - у преамбулі, проте змінити назву закону депутати не можуть відповідно до законодавства

Із запитанням про відсутність Криму в назві законопроекту про Донбас звернувся нардеп, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Depo.ua.

"У Мінських домовленостях жодним чином не зафіксовано Крим. Деякі наші партнери намагаються сказати нам зробити пріоритет на Донбас, а потім у далекій перспективі - і Крим. Щоб такого не було, я хочу, щоб ми чітко визначилися з назвою цього закону. Я наполягаю на тому, щоб назва закону стосувалася всіх окупованих і неконтрольованих територій", - сказав Чубаров на засіданні Раді під час розгляду законопроекту.

"Треба припинити порівнювати дипломатично-політичний пакт Мінські домовленості із законом, який ми сьогодні ухвалюємо. Щодо Криму. Наголошую, що в преамбулі законопроекту, підготовленого до другого читання, згадана одна-єдина резолюція Генеральної асамблеї ООН, яка прийнята 27 березня 2014 року. І вона стосується суто Криму - щодо нелегітимності проведення в АР Крим референдуму та закликають міжнародне співтовариство не визнавати будь-яку зміну статусу Автономної республіки Крим. На моє переконання, ми зробили максимально уніфікований проект. І це не стосуєтьня жодним чином назви, яку ми не можемо змінити у зв'язку з обмеженнями регламенту ст. 116 Верховної Ради", - відповів нардеп Іван Вінник, який презентував законопроект.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада розглядає у другому читанні законопроект про реінтеграцію Донбасу.

За словами заступниці голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, цей законопроект передбачає відновлення торгівлі з ОРДЛО.

Довідка: 4 жовтня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради два законопроекти про реінтеграцію Донбасу.

6 жовтня депутати Верховної Ради підтримали законопроект №7164, який продовжує дію закону про особливі умови місцевого самоврядування в окремих регіонах Луганської і Донецької областей.

За президентський законопроект проголосували 233 народних депутатів України. Він передбачає визнання Росії агресором, вводить єдину вертикаль для управління силовими операціями на Донбасі та вводить поняття "окупаційна адміністрація".

Пізніше народний депутат Рефат Чубаров розповів, що президент Петро Порошенко дав свою згоду на те, що законопроект повинен містити питання Криму.

У грудні в ООН жорстко розкритикували законопроект про реінтеграцію Донбасу. Зокрема, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні вважає, що в законопроекті бракує чіткості в питанні нормативно-правового забезпечення захисту прав і свобод населення окупованої частини регіону.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme