У Раді передумали створювати ТСК щодо Павелка, наполягає тільки Суркіс

Народний депутат від "Слуги народу" (глава підкомітету в профільному спортивному Комітеті ВР) Георгій Мазураш зініціював створення Тимчасової слідчої комісії в парламенті з питання використання бюджетних коштів Українською асоціацією футболу (раніше ФФУ, – ред.) під час будівництва футбольних міні-полів. Незабаром, політик свою ж ініціативу відкликав, чесно зізнавшись чому

За словами Мазураша він не знав, що УАФ не отримувало з бюджету за останні 5 років жодної державної гривні, у тому числі, і на будівництво міні-майданчиків для гри в футбол. Більш того, він отримав офіційну відповідь щодо слідства НАБУ по суміжному питанню.

"Я ініціював створення ТСК. На мою думку там могли бути зловживання під час використання УАФ бюджетних грошей. Але потім я отримав інформацію про те, що Асоціація не була одержувачем коштів з бюджету взагалі. Також фахівці мені пояснили, які є технічні вимоги до футбольної трави, і як від цього залежить її вартість. Більш того, мені вже відомо, що трава, термін експлуатації якої складає 8-10 років дійсно коштує стільки, як і було заявлено – близько 1,5 млн грн.

Розібравшись в цій ситуації я відкликав свою ініціативу щодо створення ТСК. Я також вирішив дочекатися висновків НАБУ та інших правоохоронних органів, які сьогодні розбираються з футбольними міні-майданчиками та їхнім бюджетним фінансуванням. Тільки після їх результатів, потрібно робити висновки", – пояснив Мазураш свою позицію.

В цілому, якщо про бюджетне фінансування УАФ мови взагалі не йде, то у депутатів, в принципі, не має підстав для будь-яких розглядів всередині Парламенту. Тим більше, що реально футбольні поля, про які йде мова, будувалися переважно місцевою владою і за їхні ж кошти.

Втім, незважаючи на це, збір підписів в Раді за створення ТСК з цього питання все ще триває, а точніше він був запущений по другому колу. Підписів всього необхідно 150.

Ініціаторами "другого" збору стали два "слуги народу" – Василь Мокан і Анатолій Костюх. Обидва члени спортивного Комітету Ради, де Григорій Суркіс займає "посаду" Секретаря.

На думку Мазураша, саме в інтересах останнього, збір підписів і відновився.

"Тут може бути, скажімо так, умовний конфлікт інтересів, тому що наш колега Григорій Суркіс колись був президентом Федерації футболу України (сьогодні УАФ і президент Павелко, – ред.). Можливо, він хоче подавати свою кандидатуру знову – на наступних виборах УАФ. Також це може мати політичний якийсь підтекст, тому що Павелко раніше був депутатом від партії Порошенка, і не виключено фактор політичного переслідування.

З цього, ще раз повторю, щоб уникнути всіх цих звинувачень і гри на руку окремим політикам, необхідно для початку дочекатися висновків правоохоронців", – підкреслив Мазураш.

Нагадаємо, раніше НАЗК не знайшло конфлікту інтересів в діях Павелка, в чому його звинувачували окремі спортивні журналісти (близькі до "Динамо") і громадська організація "Ініціативи майбутнього". Останню також пов'язували з Григорієм Суркісом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme