UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Раді ініціюють запровадження "імунних сертифікатів"

Кабінет міністрів, Міністерство охорони здоров'я та Рада нацбезпеки і оборони мають узятися до розробки стратегії тестування населення на наявність антитіл до коронавірусу
 

Таку думку висловила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк, повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Верховної Ради.

"Уряд України, МОЗ, РНБО мають негайно приступити до розробки стратегії тестування населення на наявність антитіл до коронавірусу. Необхідно забезпечити реалізацію такої стратегії відповідними ресурсами. Треба вже сьогодні планувати закупівлю, або власне виробництво достовірних тестових систем на антитіла до COVID-19", – наголошує Кондратюк.

За її словами, варто також розглянути питання щодо видачі імунних сертифікатів для населення та готувати відповідні зміни до постанов Кабінету міністрів.

Кондратюк вважає, що громадяни з імунітетом повинні отримати можливість "хоч завтра стати до роботи, щоб прогодувати свої сім’ї".

"За даними науковців, від 25% до 50% людей, які були інфіковані, можуть взагалі не відчувати симптомів. Тому урядам дуже важливо знати реальну кількість людей, які перехворіли коронавірусом в масштабах країни. Такі дані дозволять ухвалювати ефективні рішення про те, коли припиняти заходи соціальної ізоляції, знову відкривати бізнеси та школи. Адже люди, які мають імунітет, можуть безпечно повертатися до звичного життя", – зазначила віцеспікер.

Кондратюк додала, що нині інформація про кількість громадян, захищених від повторного зараження COVID-19, завдяки власному імунітету стає стратегічно важливою.

Також вона звернула увагу на міжнародний досвід і зауважила, що владою США вже було надано перший дозвіл на використання сертифікованого тесту на виявлення антитіл до COVID-19. Також у США обговорюються наміри видавати імунні сертифікати тим, хто перехворів. Водночас Національний інститут охорони здоров’я США планує дослідження понад 10 000 здорових добровольців для виявлення серед них громадян з антитілами до коронавірусу.

За словами Кондратюк, тестування населення на імунітет проводиться в Іспанії та Великій Британії. Відповідні дослідження для виявлення частки населення, яка безсимптомно перехворіла на коронавірус, плануються в Аргентині та Австрії.

Нагадаємо, інфікована коронавірусом жителька Бучі народила здорового хлопчика.

Станом на ранок 17 квітня в Україні зафіксовано 4662 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

За останню добу в Україні від COVID-19 померли дев'ять українців, натомість 60 – одужали.

У світі, згідно з останніми даними, коронавірус нещадно вбив понад 144 тисячі людей.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme