У Раді хочуть заборонити журналістам знімати депутатів без згоди

Регламентний комітет Верховної Ради виступає за заборону зйомки народних депутатів без їхньої згоди і вилучення у журналістів відеоматеріалів, якщо вони були зроблені після заборони депутата

У Раді хочуть заборонити журналістам зні…

Про це йдеться в листі за підписом голови комітету Павла Пинзеника, який оприлюднила у Facebook керівниця комітету з питань свободи слова Ольга Червакова, передає Depo.ua.

Комітет погодився, що робота ЗМІ, акредитованих у Верховній Раді, має бути відкритою, але при цьому додав, що на зйомку має бути згода політика.

"Зйомка, яка проводиться відкрито, має бути не прихованою (не таємною) для особи, щодо якої здійснюється ця зйомка. Припускається зйомка особи без її згоди, якщо вона проводиться, зокрема, відкрито в публічних місцях, поки особа, яку знімають на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку не висловить своє заперечення щодо цього, у такому разі зйомка повинна бути припинена, а моменти запису з участю цієї особи вилучені", - йдеться у листі.

Комітет посилається на статтю 307 Цивільного Кодексу України, якою передбачено, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.

У регламентному комітеті також наголосили, що "виконання журналістами своїх професійних обов'язків не повинно виходити за межі конституційних принципів, згідно з якими, не допускається збирання, зберігання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди".

При цьому Комітет не уточнив, чи є розмова депутата в кулуарах парламенту конфіденційною інформацією.

"Тобто, комітет з питань регламенту вважає законним і правильним те, що Кримінальним Кодексом трактується як злочин, а Конституцією і законом про інформацію – як цензура!", - написала Червакова.

Вона нагадала, що 171 стаття Кримінального кодексу чітко говорить, що за незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів загрожує до 3 років в'язниці, а за вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків – 4 роки.

Також комітет наполягає, що необхідно передбачити в будівлі Ради прес-центр для роботи журналістів на третьому поверсі та зобов'язати журналістів представлятися і пред'являти редакційне посвідчення під час спілкування з депутатами.

Нагадаємо, 9 липня стало відомо, що комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує закрити кулуари Верховної Ради для журналістів.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації проситиме голову парламенту Андрія Парубія врахувати позицію журналістів щодо питання закриття кулуарів Ради для них, як це рекомендує Регламентний комітет Ради.

10 липня народний депутат, голова комітету Верховної Ради зі свободи слова Вікторія Сюмар пообіцяла, що в парламенті не буде гетто для журналістів.

Парубій пообіцяв, що жодного обмеження доступу українських журналістів до кулуарів українського парламенту не буде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme