У Порошенка назвали винних у скандалі зі зброєю до Південного Судану

Закиди на адресу України щодо продажу зброї Південному Судану в обхід ембарго пов'язані з конкуренцією на ринку

Depo.Влада
26 вересня 2017 17:34
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв, передає Depo.ua посиланням на "Радіо Свобода".

"Це питання пов'язане з певною конкуренцією на ринку озброєнь. Для нас важливо, щоб військова співпраця йшла в руслі резолюцій Ради безпеки ООН і відповідала міжнародним стандартам. Якщо це так, то я не бачу жодних сенсацій", - сказав він.

Єлісєєв зазначив, що Україна є важливим і відповідальним партнером на ринку озброєнь.

"У нас є потужна система державно-експертного контролю. До речі, свого часу вона була створена за допомогою американської сторони. Були звинувачення і про нібито причетність України до розробки певних видів озброєння для Північної Кореї. Все це інсинуації, які за кілька днів всі забудуть" , - додав він.

Нагадаємо, що Amnesty International у своєму останньому звіті опублікувала "докази" причетності України до незаконного постачання зброї до Південного Судану, де її використовують для вбивств тисяч мирних жителів. В "Укрінмаші" відразу спростували звинувачення.

Водночас, за даними Проекту з викривання організованої злочинності та корупції (OCCRP), це європейські виробники постачають зброю до Африки та Близького Сходу, використовуючи як посередників оборонні підприємства в Україні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада