У Польщі вандали сплюндрували могили вояків УПА антибандерівськими написами (ФОТО)

Невідомі вчинили наругу над двома могилами вояків УПА на українському військовому кладовищі в селі Пикуличі поблизу Перемишля в Польщі
Depo.Влада
16 травня 2016 16:15
ФОТО: depo.ua
У Польщі вандали сплюндрували могили вояків УПА антибандерівськими написами (ФОТО)
У Польщі вандали сплюндрували могили вояків УПА антибандерівськими написами (ФОТО)

Про це повідомили в Об’єднанні українців у Польщі (ОУП) та підтвердили у генконсульстві України в Любліні, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Для польської державної та самоврядної адміністрації це буде тестом, чи вони готові засудити цей злочин і розшукати його винуватців, а також підготувати схему протидії таким злочинам", - заявив голова ОУП Петро Тима.

За його словами, що органи державної влади повинні відреагувати на цей злочин з огляду на його масштаби і значення для українсько-польських відносин.

У Польщі вандали сплюндрували могили вояків УПА антибандерівськими написами (ФОТО) - фото 1

Тима наголосив, що ці поховання є легальними, їх встановлення профінансовано польською стороною під наглядом Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Польщі.

"Тут немає проблеми нелегальності поховань. Їх розташовано на легальному і чинному цвинтарі", - констатував голова ОУП.

Водночас генконсул України в Любліні Василь Павлюк повідомив, що інформацію про паплюження українських місць пам’яті отримано в неділю.

"Це питання ми тримаємо на контролі і звертаємося до правоохоронних органів Польщі для розслідування цієї справи", - констатував генконсул.

Невідомі вандали прикріпили на надмогильні плити скляні рамки з написами про поховання в цьому місці "бандерівських бандитів, звірячих катів, які вбивали невинних польських жінок та дітей".

Нагадаємо, що український військовий цвинтар у Пикуличах – місце поховання загиблих в'язнів табору для військовополонених УГА, армії УНР, а пізніше і членів УПА. Назву Український військовий цвинтар встановлено в 1994 році, а у 2000 році цвинтар збільшено і перенесено туди останки 47 членів УПА, які загинули в 1946 році в селах Бірча і Лішня та їхніх околицях.

У 2015-2016 роках зафіксовано шість випадків руйнування українських місць пам’яті на півдні Польщі, поблизу кордону з Україною. Зловмисників не затримали.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада