У Петренка приховують біографію головного люстратора

У Міністерстві юстиції відмовилися надавати офіційну біографію в.о. директора Департаменту з питань люстрації 23-річної Ганни Калинчук
Depo.Влада
2 грудня 2016 09:45
ФОТО: depo.ua

При цьому, в міністерстві заявили, що запитана редакцією офіційна біографія топ-чиновника є "персональними даними", поширення яких "без згоди самого суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, передбачених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини", передає Depo.ua з посиланням на "Українські новини".

23 листопада 2016 року агентство запросило в Міністерстві юстиції штатний розпис Департаменту з питань люстрації, а також офіційну біографію, декларацію про доходи за 2015 рік і копію наказу Петренка про призначення в.о. керівника Департаменту.

У Петренка приховують біографію головного люстратора - фото 1

У відповіді за підписом заступника міністра Анни Онищенко містяться запитана декларація і штатний розклад, а інша така інформація оголошена "конфіденційної".

У Петренка приховують біографію головного люстратора - фото 2

Це перший прецедент, коли під формулювання "конфіденційна інформація" уведена офіційна біографія топ-чиновника, до того ж за посадою зобов'язаного аналізувати біографії інших чиновників. При цьому, в наданих самою Калинчук біографічних даних містяться нестиковки. Так, в 23 роки чиновниця встигла закінчити Національну Острозьку академію, "два роки пропрацювати над люстрацією" з Тетяною Козаченко в Мін'юсті, що згідно із законом неможливо без повної вищої освіти, а до цього ще деякий час попрацювати в юридичній фірмі Тетяни Козаченко "Капітал".

Нагадаємо, голова Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко подала у відставку 21 листопада 2016 року. Це місце посіла її заступниця, 23 -річна Ганна Калинчук.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада