"Слуги народу" в мінусі: Чому рейтинг Зеленського стрімко падає

Оприлюднені свіжі соціологічні дані демонструють поки незначне, але зниження рейтингів як президента Зеленського, так і його партії "Слуга народу". На "святе місце" дедалі більш упевнено претендують конкуренти – опозиціонери всіх кольорів і спрямувань

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Слуги народу" в мінусі: Чому рейтинг Зе…
Фото: УНІАН

За оприлюдненими сьогодні даними Центру "Соціальний моніторинг" та Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, рейтинг Володимира Зеленського вперше за час його президентства впав нижче 50%, а партії "Слуги народу", яка зайшла в парламент винятково на хвилі підтримки виборцями "нових облич" з "Кварталу 95" - нижче 40%. Опитування проводилося наприкінці січня.

Соціологи кажуть, що зараз довіряють або скоріше довіряють Зеленському 49,4%, не довіряють 39,3%. Значно вищий, 65,5%, рейтинг недовіри до прем'єрміністра Олексія Гончарука, довіряють якому 23,5%. Після історії з прослуховуванням ставлення до прем'єра погіршилося у більш ніж чверті, 38,5%, опитаних (у 46,9% не змінилося). Рейтинг же "Слуги народу" склав 38,9%, вперше після виборів впавши нижче 40%. При цьому зріс рейтинг у Опоплатформи (14,8%), Батьківщини (10,8%) і "Євросолідарності" (10,6%). У "Голосу" рейтинг менший за прохідні в Раду 5%. До 4% зріс рейтинг партії "Свобода".

Висновки з цієї інформації однозначні: чергова порція "зашкварів", у які потрапляла в січні владна команда, таки далися взнаки. Це і запис чи то розмови, чи то наради в кабінеті прем’єра, де голоси, схожі на голос Гончарука, міністра економіки Милованова, фінансів – Маркарової і керівників Нацбанку на рівні персонажів анекдотів обговорюють ситуацію в економіці країни, становище гривні та дещо знущально висловлюються про глибину розуміння економічних реалій главою держави. Не пройшов без наслідків і таємничий вояж Зеленського в Оман, який, за даними Офісу президента. І це ще українці в соцопитуваннях не відреагували на "собачий скандал", у який потрапив депутат-"слуга" Євген Брагар.

Тож ці скандали почали працювати на зниження рейтингу влади. Проте показники довіри до "зеленої" команди все залишаються на недосяжній для її конкурентів висоті. Проте йдеться винятково про особистий рейтинг президента Зеленського. А от позиції глави уряду помітно послабшали. У тому числі й через інформаційні атаки бізнес-політичних угруповань, на мушці у яких опинилися крісла прем’єра і низки міністрів. Насамперед йдеться про Ігоря Коломойського і уважних до його думки депутатів-"слуг", які заповнюють інформпростір "антиурядовим" контентом через соціальні мережі, головно Телеграм і Фейсбук. А далі ці новини і фейки радо підхоплюють, "відмиваючи" їх, інтернет-медіа.

Упевнено можна спрогнозувати, що тенденції зниження рейтингів влади лише посиляться. Адже у "Слуг" тлі метань їхніх ідеологів від лібертаріанства через популізм до солідаризму так і не вималювалася чітка стратегія розвитку держави. Немає і цілісної команди – фракція в Раді не приховує готовності розбігтися по клубах за інтересами, уряд перетворився на групу тренажерів для биття.

Причому урядових коней на переправі можуть почати міняти вже от-от. Починаючи з 4 лютого, згідно з дорученням президента, яке він дав особисто прем’єру, глава Кабміну повинен відзвітувати про зниження захмарних зарплат керівників держкомпаній і топчиновників, оптимізацію роботи міністерств. Нарешті, Гончарук має доповісти про зниження тарифів на енергоносії. Дійсно, ціна газу зменшилася, але з огляду на економічні реалії і ця обіцянка може провалитися. І тоді м’яч опиниться на половині президента, який матиме підстави або продовжити чекати, поки "необкатана машина" Гончарук таки обкатається і кудись вирушить, або ухвалити кадрові рішення.

Бо це, до речі, не перше доручення Зеленського, яке ігнорується чиновниками. Згадаємо історію з секретарем Бориспільської міськради Ярославом Годунком, якого президент ще влітку вигнав з наради і наказав розібратися з цим "розбійником". Але нічого далі не сталося: Годунок відійшов у "тінь" - і все погане для нього на цьому скінчилося.

Так і не склав мандат депутата колишній член фракції "Слуги народу" Роман Іванісов, котрий приховав факт засудження за зґвалтування. Можна згадати і гучні розгони на митницях, про наслідки яких достеменно нічого далі невідомо. Постійно виникають нові й нові приколи, які підносять снаряди опонентам президента. Усі ці "собачі" та інші пікантні моменти активно використовуються ними для атаки на позиції влади. Тож і не дивно, що вже заговорили про дочасні парламентські вибори влітку 2020 року. Телеграм-канали та ЗМІ прямо пишуть: нинішні "слуги" не виправдали довіру – давайте нових. Але за такою логікою колись у них можуть дійти руки і до ідеї перевиборів президента.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme