ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У парламенті готують меморіальні слухання пам'яті жертв Голодомору

Напередодні відзначення Дня пам'яті жертв Голодомору у Верховній Раді пройдуть меморіальні слухання

Depo.Влада
13 листопада 2018 17:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив народний депутат, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"У рамках відзначення 85 роковин Голодомору 23 листопада о 15 годині відбудеться меморіальне засідання Верховної Ради України, на якому будуть присутні предстоятелі українських церков, будуть виступи дослідників, представників парламентів інших країн, керівники українських комітетів. Ми сподіваємся, що ці слухання стануть справді символом того, що на державному рівні Україна пам'ятатиме про Голодомор як про одну з найбільших трагедій українського народу", - сказав Княжицький.

За його словами, очікується, що на слухання виступить патріарх Української православної церкви Філарет.

Він наголосив, що вшанування пам'яті жертв Голодомору особливо важливе в той час, коли відбувається російсько-українська війна.

Як зазначив на прес-конференції державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко, досі актуальними лишаються зусилля не тільки по інформуванню світової спільноти про Голодомор, а й протистояти тим силам, які намагаються представити трагедію українського народу як звичайну історичну подію.

"Ми не маємо забувати, що це був геноцид українців, ми не маємо забувати ті мільйони смертей. І з допомогою художніх засобів ми хочемо цього року максимально це освітити. Ми випустили кілька брошур разом з Інститутом національної памяті українською англійською, французькою та іспанською мовами, які будуть розповсюджуватися за кордоном, використовуватися в посольствах, дипломатичних установах, на міжнародних заходах", - розповів Біденко.

Окрім цього, МІП готує серію відеоматеріалів про Голодомор, які будуть транслюватися в інтернеті та на загальнонаціональних телеканалах, в тому числі анімаційний фільм про дівчинку, яка пережила голод. Цей ролик буде перекладено на англійську мову і також розміщено на іноземних ресурсах.

Нагадаємо, штат США Вірджинія став 18-м, який приєднався до вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

8 листопада президент США Дональд Трамп виступив із заявою щодо вшанування пам'яті жертв комуністичних тоталітарних режимів, наголосивши на втратах України під час Голодомору.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада