"У Німеччині почали говорити про Голодомор": Клімкін подякував українцям

Колишній очільник міністерства зовнішніх справ Павло Клімкін подякував українцям, які підтримали петицію

Про це він написав у Facebook, передає Depo.ua.

"Останніми днями було багато хайпу та сумних звісток, за якими майже непоміченою залишилася новина про розгляд петиційним комітетом німецького Бундестагу питання про визнання Німеччиною Голодомору 32-33 геноцидом українського народу. Яким би не був результат цієї справи, можна вже зробити два висновки", – наголосив Клімкін.

Перше, вважає дипломат, про Голодомор в Німеччині почали говорити. Тисячі людей дізналися про трагедію та шоковані масштабом злочинів сталінізму, які Росія вперто намагається покривати, а часом і виправдовувати.

Клімкін подякував українцям в Німеччині за цю важливу роботу та всім, хто підтримав цю петицію в Україні та за кордоном.

"Друге – в Німеччині на офіційному рівні підвищується чутливість до питань, які можуть розлютити Росію. Це прикро, але така наша нова реальність. Маємо враховувати та об’єднуватися. Правда може виявитися нікому, крім нас самих, не цікавою", – наголосив екс-очільник МЗС.

Нагадаємо, наприкінці квітня на сайті парламенту Німеччини з’явилася петиція щодо визнання Голодомору в Україні геноцидом.  У її тексті йдеться, що німецький Бундестаг, як і органи влади 23 уряди інших країн світу, має визначити, що Голодомор в Україні в 1932-1933 роках - це геноцид українського народу, спричинений радянським режимом під керівництвом Сталіна.

27 травня онлайн-петиція на сайті німецького Бундестагу, яка пропонує депутатам визнати геноцидом Голодомор 1932-1933 років, набрала мінімально необхідну кількість голосів – 50 тисяч.

21 жовтня Комітет німецького Бундестагу почав розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme