У Нідерландах шукають шляхи зменшення газової залежності від Росії

Нідерланди шукають шляхи для розширення видобутку газу у Північному морі, щоб зменшити залежність від поставок газу з Росії
Depo.Влада
12 серпня 2015 21:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на голландське видання NOS.

"Міністр економіки Хенк Камп має намір вивчити, яким чином такі компанії як NAM ( Nederlandse Aardolie Maatschappij. - Ред.) можуть отримати більше газу із Північного моря протягом наступних років. Таким чином він хоче знайти можливість для зменшення залежності від газу з Росії", - йдеться у повідомленні.

Згідно із дослідженнями інституту ТNO та міністерства економіки Нідерландів, у 268 відомих локаціях у Північному морі є близько 120 млрд кубометрів газу. Ще 165 млрд кубометрів потенційно можуть бути відкриті. За підрахунками, цих запасів вистачить майже на десять років.

"Ми маємо використовувати якомога більше наших власних ресурсів, щоб бути менш залежними від інших країн", - заявив Камп.

Раніше уряд Нідерландів ухвалив рішення скоротити видобуток газу у провінції Гронінген, де знаходиться одне з найбільших родовищ газу в Європі. Рішення пов'язане із небезпекою спричинених видобутком газу землетрусів, які постійно відбуваються у регіоні. Оголосивши про скорочення видобутку, міністр економіки Камп також повідомив, що Нідерланди шукатимуть альтернативу, щоб компенсувати недоотриманий газ. Серед варіантів, які можуть розглядатися, міністр називав тоді імпорт газу з Норвегії та Росії.

Більше новин світу читайте в рубриці Світ.depo.ua.