У НАЗК заговорили про узурпацію влади та саботаж

Член Національної агенції з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка публічно звинуватив керівника цього органу Наталію Корчак у спробі "узурпувати владу" в колегіальному органі
Depo.Влада
1 липня 2016 20:20
ФОТО: depo.ua

Про це Рябошапка написав у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Фактично в колегіальному органі відбулася узурпація влади головою НАЗК та керівником апарату", - вважає посадовець. Свої звинувачення він обґрунтовує копією доручення за підписом Корчак.

Серед іншого, вона доручила голові апарату НАЗК самостійно затверджувати щотижневі плани роботи органу та контролювати їх виконання.

"Думка членів Агентства щодо планів роботи не цікавить ні Голову, ні керівника апарату. Тим більше, нікого не цікавить те, що планування роботи органу повинно здійснюватись на засіданнях НАЗК", - обурюється Рябошапка.

У НАЗК заговорили про узурпацію влади та саботаж - фото 1

"Передбачено і репресивний механізм для тих працівників, які насміляться виконувати закон, а не забаганки цих двох осіб: позбавлення премій, стимулюючих надбавок. Причому це відбувається без жодних пояснень і законних підстав.

Як у таких умовах забезпечити незалежність Агентства?

Чи можуть бути впевнені люди у тому, що весь комплекс повноважень Агентства буде спрямований на благо суспільства, а не Голови та керівника апарату?", - зазначає він.

Руслан Рябошапка також звинуватив колег у саботажі запуску агенції – за його словами, в п’ятницю на порушення закону НАЗК ухвалила рішення про припинення своїх засідань щонайменше до 11 липня.

Окрім цього посадовець повідомив, що агенція бере на роботу осіб, які провалили тести під час конкурсу на посаду.

"Що ж це за день сьогодні? Конкурсна комісія голосує за призначення на посаду керівника відділу ресурсного забезпечення кандидата, який набрав три бали з 60-ти можливих на логічних тестах! З чотирьох допущених кандидатів, цей мав найгіршу оцінку в тестуванні. Мінімальний бал для допуску в логічних тестах становить 11!

Закінчили день ще одним призначенням: з трьох кандидатів обрали найгіршого, з 5,75 бала з 60 можливих", - написав він.

Як відомо, Наталія Корчак була обрана в склад НАЗК за "квотою" екс-прем’єра Яценюка; зрештою її обрали головою агенції. Також до складу НАЗК увійшли Олександр Скопич, якого пов’язують з секретарем РНБО Олександром Турчиновим, Руслан Радецький, якого лобіювала Адміністрація президента, та Руслан Рябошапка від громадських організацій.

Створення та запуск роботи НАЗК в якості незалежного органу були серед ключових зобов’язань України для отримання безвізового режиму.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада