У НАН заявили про ймовірність поширення в Україні коронавірусу "Дельта": Що про нього відомо

У Національній академії наук (НАН) прогнозують ймовірність поширення в Україні так званого "індійського" коронавірусу типу "Дельта"

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
У НАН заявили про ймовірність поширення…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу НАН України.

Зазначається, що від початку квітня 2020 року міжвідомча робоча група представників НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України створювала і тестувала математичну модель SEIR–U з урахуванням світового досвіду математичного моделювання розвитку епідемії COVID-19 (на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та країнах Європи).

За результатами проведеного моделювання було підготовлено "Прогноз розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні".

Уточнюється, що останні новини щодо поширення штаму "Дельта", вперше знайденого в Індії, викликають стурбованість науковців.

Що відомо про штам "Дельта"

Згідно з даними брифінгу Public Health England від 11 червня 2021 року про цей штам відомо, що він:

  • у 1,6 раза заразніший, ніж штам "Альфа" (вперше знайдений у Великій Британії);

  • у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації;

  • у 1,45 раза частіше – до реанімації.

Водночас, наголошується, що ефект від вакцин здебільшого зберігається.

Чим стурбовані науковці, і до чого тут Росія

Стурбованість пов’язана насамперед із тим, що цей штам стрімко поширився на Росії.

Частка, що на нього припадає, за наявною (не надто великою) вибіркою, згідно з даними бази секвенувань GISAID, оцінюється у чверть від усієї захворюваності на Росії.

На тлі цього нині на Росії спостерігається стрімке зростання захворюваності, сконцентроване у двох найбільших мегаполісах країни – Москві та Санкт-Петербурзі.

Відомо, що число випадків хвороби у Москві за останній тиждень подвоїлось, а на стрімке зростання числа госпіталізацій в обох мегаполісах вказують неофіційні джерела, що відслідковують ці дані, оскільки офіційна інформація з РФ щодо госпіталізацій відсутня.

З огляду на великі обсяги міграції з РФ, вчені зазначають, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі Сходу України.

Час її настання істотно залежить від частки штаму "Дельта" в Україні, яка наразі невідома. Уточнюється, що при недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені.

За словами науковців, варто також врахувати, що, з огляду на характеристики штаму "Дельта", нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні.

Як можна запобігти новій хвилі епідемії

На думку дослідників, варто розглянути доцільність встановлення додаткового контролю та обмежень щодо міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанту "Дельта", задля відтермінування поширення цього штаму в Україні.

Крім того, зважаючи на ситуацію з поширенням штаму "Дельта" у світі, важливим видається проведення досліджень на наявність антитіл у населення та секвенування розповсюджених в Україні штамів.

Що відомо про "Дельту" в Європі та світі

Вперше штам коронавірусу "Дельта" було зафіксовано в Індії.

Наразі він циркулює у 74 країнах світу.

У НАН зазначають, що в цілому зареєстрована захворюваність на коронавірус у Європі наразі близька до рівня, який фіксується в Україні, а її зростання спостерігається на цей момент у трьох країнах Європи – на Росії, у Великій Британії та Португалії.

Водночас у решті країн епідемічна ситуація, як правило, стрімко покращується (в Іспанії приріст пов’язаний з особливостями ведення статистики).

На низьких рівнях зупинилося, зокрема, зниження захворюваності в Албанії та Молдові.

Водночас, штам "Дельта" найбільше поширився саме у країнах Європи з найвищими темпами зростання захворюваності: Росії, Португалії та Великій Британії.

Окремо наголошується, що стрімке зростання захворюваності у Великій Британії спостерігається попри 60% вакцинованих від усього населення.

"Збільшення смертності у цій країні поки що не спостерігається через те, що захворюваність поширюється переважно серед молодого, ще невакцинованого населення", – підсумували науковці.

Нагадаємо, раніше у ВООЗ попередили про небезпеку "дельта-варіанту" коронавірусу.

Відомо також, що у світі зафіксували вже чотири "основні" штами коронавірусу, які ВООЗ вирішила іменувати літерами грецького алфавіту – британський "Альфа", південноафриканський "Бета", бразильський "Гамма" та індійський "Дельта".

Читайте також: Україна на карантині до 31 серпня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme