У МЗС озвучили антикризову економічну стратегію України після пандемії

У Міністерстві закордонних справ назвали ключові напрями антикризової економічної стратегії нашої країни на світовому ринку

Відповідне пояснення розміщене на Facebook-сторінці відомства, передає Depo.ua.

"Всіх непокоїть економічна криза, яка насувається на світ і нашу країну разом з пандемією COVID-19. Але криза — це не лише загрози, а і можливості. Як Україні зайняти вигідне місце у світі після пандемії COVID-19?" – йдеться у повідомленні.

Що планують у МЗС?

1️. Просувати український бізнес за кордоном — лобіювати національну економіку у світі. Допомагати експортерам утримувати позиції у світі та виходити на нові ринки.

2. Заохочувати міжнародні компанії розміщувати виробництво в Україні. Перехоплювати ті компанії, які через кризу залишають інші країни.

"Зокрема, Україна може стати високотехнологічним хабом для виробників країн Азії на шляху до ринку ЄС. Стимулюємо створення доданої вартості всередині країни. Насичуємо внутрішній ринок, відкриваємо можливості експорту до Євросоюзу та третіх країн", – зазначили у відомстві.

3. Залучати інвестиції та ресурси для фінансування інфраструктурних проектів в Україні.

"Житниця 2.0. Україна була "Житницею Європи", а нині є великим експортером продовольства. Ми зробимо її фактором глобальної продовольчої безпеки. Проблема продовольства у світі стає дедалі гострішою, а їжа – це політика. Маємо прив’язати експорт продовольчих товарів до інтересів України у світі", – наголосили у МЗС.

Також там планують перезавантажити Раду експортерів при МЗС.

"Вона стане руками, ногами і мізками українського бізнесу за кордоном – у тісній взаємодії з посольствами і генконсульствами. Одразу всі проблеми не вирішимо, але будемо робити все від нас залежне, щоб їх вирішувати. Надіслати запит на приєднання до Ради можна до 17 квітня", – додали в міністерстві.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що внаслідок світової економічної кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу, українська економіка в поточному році впаде на 5% – замість запланованого зростання в 3,5%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme