UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У МОЗ стверджують, що доплати за боротьбу з COVID-19 вже отримали лікарі 14 регіонів

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов доповів президенту Володимиру Зеленському про те, що чотирнадцять регіонів уже виплатили всі надбавки до 300% за березень лікарям за безпосередню роботу з пацієнтами з коронавірусною інфекцією COVID-19

Про це йшлося на традиційній нараді щодо запобігання поширенню епідемії коронавірусу та подолання її наслідків, повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Радий, що процес рухається. Вже одержав позитивні відгуки медиків, котрі отримали надбавки. Цей процес іде швидко, коли налагоджена співпраця Кабінету міністрів і місцевої влади. На Херсонщині всі виплати завершили ще минулого тижня, серед лідерів – і Дніпропетровщина, і Львівщина. Водночас Волинь, Луганщина, Рівненщина та деякі інші області ще й досі застрягли в бюрократичній тяганині. А треба починати вже виплати за квітень", – наголосив Зеленський.

Степанов також поінформував президента про те, що на Миколаївщині не фіксували жодного хворого на COVID-19 у березні, а Чернівецька область, де поширення недуги було найбільшим, потребуватиме дофінансування. За словами міністра, інші регіони завершать виплату надбавок на початку наступного тижня.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що нині лікарні укладають угоди з Національною службою здоров'я України для виплати надбавок за роботу з пацієнтами з коронавірусною інфекцією COVID-19 за квітень, і пообіцяв зробити все можливе для пришвидшення процесу.

Водночас станом на суботу в Україні встановлено два рекорди – за кількістю тих, хто захворів на коронавірусну інфекцію, і тих, хто одужав: 528 та 433 людини відповідно.

Президент поцікавився ситуацією зі спалахом хвороби у Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат у Києві. Там COVID-19 підтвердили у 81 особи, 53 з яких – вихованки закладу. Йому повідомили, що було миттєво вжито необхідних заходів для догляду за хворими та недопущення поширення інфекції. Зокрема, перебіг хвороби у більшості безсимптомний, однак у закладі забезпечено медичний нагляд і умови для обсервації.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано майже 18 тисяч випадків захворювання на коронавірус. 

Японія спільно з ЄС має намір запропонувати провести незалежне розслідування дій Всесвітньої організації охорони здоров'я у зв'язку з поширенням коронавірусу у світі. Також повідомлялося, що Китай тестує уже п'яту вакцину від коронавірусу.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. Тоді ж в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус. 25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня. 4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня.

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, та дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme