У МОЗ розповіли, як обиратимуть керівників медзакладів

В Україні розпочалися конкурсні процедури з обрання керівників закладів охорони здоров'я (ЗОЗ)

Про це йшлося на прес-брифінгу, організованому урядово-громадською ініціативою "Разом проти корупції", повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Кабінету міністрів України.

Зазначається, що раніше політику відбору кандидатів на такі посади формували місцеві департаменти охорони здоров'я. Нерідко внаслідок цього управління було неефективним, фіксувалися розтрати бюджетних коштів та факти побудови схем кругової поруки між органом управління та ЗОЗ.

Але на початку цього року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України "Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я", яка запроваджує відбір кандидатів незалежною конкурсною комісією із залученням представників громадськості.

"Конкурсні комісії мають складатися порівну з представників усіх трьох зацікавлених сторін – органу управління, трудового колективу та громадськості. Звісно, цей Порядок встановлює такі умови, за якими ті чесні і професійні кандидати, які мають бажання очолити певний заклад, дійсно отримують шанс його очолити. Головне наше повідомлення полягає у тому, що представники громадськості можуть тепер долучатися до цих відборів як члени процесу, а не тільки спостерігачі", – зазначила координатор ініціативи Оксана Величко.

Щоб взяти участь у роботі конкурсної комісії з боку громадськості, треба мати громадську організацію антикорупційного чи медичного спрямування, яка зареєстрована вже два роки. Такі представники мають подаватися до громадської ради органу управління, яка має відбирати їх для участі у конкурсі.

Проблема, яку виявили перші відбори, полягає в залученні своїх активістів у комісію з боку місцевих органів управління.

"У нас сьогодні є як свідомі, так і ручні громадські організації. І, власне, ризик того, що будуть використовуватися ручні громадські організації, звичайно, є. Але це не означає, що всі активісти і проактивні громадяни не можуть бути присутніми при цьому прозорому процесі, який ми запустили. Вони можуть показувати його і ділитися своїми думками. Тоді, в перспективі, ми обов'язково досягнемо своєї мети – щоб заклади охорони здоров'я очолили люди, які того варті", – зауважила залучений експерт урядово-громадської ініціативи Разом проти корупції Зоряна Черненко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme