У МОЗ пояснили, як розподілятимуть 72 млрд грн на меддопомогу між лікарнями

Всі кошти, які направлятимуться до лікарень, йдеться, зокрема, про суму у розмірі 72 млрд грн, для надання медичної допомоги, отримуватимуть лікувальні заклади, які мають контракт із Міністерством охорони здоров'я

Про це заявила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька під час сьогоднішньої інспекції Бориспільської лікарні, де також був присутній президент Володимир Зеленський, передає Depo.ua.

"Всі лікарні, всі кошти, котрі йтимуть на сьогодні для надання медичної допомоги, отримуватимуть всі лікарні, які мають контракт із Нацслужбою здоров'я з 1 квітня", – сказала вона.

Скалецька додала, що це означає наступне: який би лікарня не мала статус (обласна, районна, опорна), якщо в неї є контракт, туди будуть приходити гроші.

"Це лише за таким принципом "контракт-гроші" будуть розподілятися кошти державного бюджету. Це йдеться про 72 млрд, котрі ми віддали на Нацслужбу здоров'я проплачувати мед.допомогу", – пояснила вона.

Говорячи про опорні лікарні Скалецька зазначила, що у них передбачається максимальна кількість профілів і фахівців, щоб "максимально швидко можна було дати допомогу і врятувати життя".

"Кожна область має госпітальну раду, котра може переглянути свій маршрут направлення з екстреної допомоги і дати свої пропозиції, які опорні лікарні мають бути. Ми повинні робити цю реформу", – резюмувала вона.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що медреформу гальмує зневіра та бажання почекати.

Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України спільно з регіонами працюють над запуском з 1 квітня 2020 року програми медичних послуг.

7 лютого уряд затвердив тарифи на медичні послуги у 2020 році.

19 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що створить колегію з видатних лікарів і фельдшерів, щоб вони проаналізували медичну реформу в країні – щодо тієї частини, яка вже відбулася, і щодо тієї частини, яка запланована.

Довідка: У 2020 році впроваджується гарантований пакет медичних послуг, який включає первинну допомогу, екстрену, амбулаторно-поліклінічну – це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар, стаціонарну. Сюди ж входить паліативна медична допомога – обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом). Також ідеться про реабілітацію та медичну допомогу у зв'язку з пологами; реімбурсацію лікарських засобів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme