UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Мінфіні розповіли, коли Україна зможе перестати "жити в борг"

Очільник Мінфіну Сергій Марченко заявив, що наразі жодна країна світу не може дозволити собі не "жити в борг"

У Мінфіні розповіли, коли Україна зможе…
Фото: pixabay

Про це він повідомив в інтерв'ю ТСН, передає Depo.ua.

"Можливо, у певний період в Німеччині запроваджували суворі заходи з економії після кризи 2008-го і передбачили для земель профіцитні бюджети без боргів. Стан економіки тоді їм це дозволяв. Але нині й Німеччина, й інші європейські країни, і Штати використовують політику запозичень як додаткові можливості розвитку", – пояснив Марченко.

За його словами, що рішення не "жити в борг" означає, що значну частину ВВП країни законсервовано, оскільки ефективні запозичення активізують економічні процеси. Марченко наголосив, що Україна не перейде ту межу, за якою держава не здатна обслуговувати свої борги. 

"На найближчі роки таких ризиків немає. У рік пандемії дефіцит бюджету становив 7,5% ВВП, або близько 300 млрд гривень. Це дуже значний показник. Але наступного року скорочуємо його до 246,6 млрд грн. Будемо скорочувати дефіцит і в наступні роки. Ми визначили таргет – увійти в межу 3% дефіциту бюджету", - додав очільник Мінфіну.

Водночас, запевняє міністр. Україна тримається значно краще за своїх європейських сусідів.

"Український дефіцит – нижчий від середнього у Європі. Наступного року ми ще й суттєво його скорочуємо. Наголошую, ми скорочуємо його на 2% ВПП (52 млрд грн) у порівнянні з 2020 роком", – зазначив Марченко.

Нагадаємо, дещо раніше Марченко прокоментував можливий дефолт України без МВФ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme