У Мінфіні пояснили слова Маркарової про завершення співпраці з МВФ у 2023 році

Завершення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у 2023 році означатиме, що економіка України достатньо спроможна самостійно обслуговувати державний борг

Про це повідомила директорка департаменту боргової політики Міністерства фінансів України Поліна Ярова, повідомляє Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Як нагадала Ярова, запозичення від МВФ зараз не надходять безпосередньо до держбюджету.

"А те, що приходить від Міжнародного валютного фонду, йде на підтримку золотовалютних резервів. Тобто це НБУ… Відсутність необхідності в підтримці МВФ означатиме, що наша економіка доволі сильна. Тобто вона буде достатньо сильна для того, щоб обслуговувати свої борги і свої потреби самостійно", – сказала вона.

Представниця Мінфіну нагадала, що політика міністерства направлена на зменшення ризиків державного боргу.

"Одним з найбільших ризиків є валютний ризик. Тобто розвиваючи внутрішній ринок в національній валюті, ми зменшуємо валютну частку боргу. Отже на не треба більше збільшувати зовнішні запозичення", – додала вона

Ярова заявила, що державний борг і державні запозичення - це є інструменти, які використовуються всіма країнами в світі.

"Наявність державного боргу - це не є проблемою. Проблема - це безпечний рівень. Відповідно, вартість обслуговування, яку ми зараз намагаємось зменшити. Це одна з прерогатив політики Мінфіну", – сказала вона.

Нагадаємо, 19 листопада міністерка фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна має закінчити співпрацю з Міжнародним валютним фондом у 2023 році, а програма, щодо якої наразі тривають переговори, має стати останньою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme