У Лутковської провіщають Савченко "кримінал" за її списки

За фактом розголошення нардепом Надією Савченко прізвищ зниклих і полонених українських військослужбовців може бути порушене кримінальне провадження
Depo.Влада
11 січня 2017 14:16
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив представник секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини Михайло Чаплига, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Закон говорить про особливий порядок оприлюднення інформації про військовослужбовців. А частина осіб зниклих або полонених на території ОРДЛО – це наші військовослужбовці. Тут є порушення закону про боротьбу з тероризмом. В цьому аспекті можливий початок якогось кримінального провадження в цій справі", – сказав Чаплига.

Разом з тим, Чаплига констатує, що частина правозахисників вітає таку ініціативу Савченко, як вітає будь-які кроки щодо пришвидшення звільнення українських заручників.

"Якщо є люди, які вважають, що їхнє право на приватність є порушене, то вони можуть звертатися з заявою. Може бути відкрите кримінальне провадження за ст. 182 ККУ – незаконне збирання, зберігання, використання поширення інформації про особу без її згоди. Провадження може бути відкрите слідчим або прокурором лише на підставі заяви", - сказав Чаплига.

Як раніше повідомлялося, Савченко опублікувала списки українців, які, як підтверджено, перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти на окупованій території Донбасу і в Росії, а також прізвища осіб, яких вимагають видати бойовики "ДНР" і "ЛНР".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада