У Лутковської кажуть, що з Криму до Росії вивезли понад 4000 дітей-сиріт

З окупованого Криму до Росії вивезли понад 4 тисячі дітей-сиріт
Depo.Влада
3 жовтня 2016 17:31
ФОТО: depo.ua

За словами представника омбудсмена України Оксани Філіпішиної, дітям примусово переробили українські документи на російські, повідомляє Depo.ua з посиланням на  КримSOS.

За даними Філіпішиної, до Криму з Росії організовано завозилися кандидати у прийомні батьки, які брали дітей на тимчасове виховання.

"Були організовані так звані "поїзди щастя", де просто ешелонами завозилися кандидати в усиновлювачі, але потім з'ясувалося, що це були кандидати у прийомні батьки. І дітей віддавали не на всиновлення, а на так звані прийомні сім'ї... Будь-які ноти навіть з боку українського уряду просто зависають у повітрі", - розповіла Філіпішина.

Вона повідомила, що Росія не реагує на заяви України про незаконність вивезення дітей з Криму.

"Ми отримуємо відповіді, що Крим - територія Росії, це вже наші діти, і влаштування їх в різні форми виховання є суто справою Росії", - зазначила представник омбудсмена України.

За її словами, вивезеним з Криму дітям примусово замінили українські документи на російські.

"Дітей ніхто не питав. Був тільки один випадок щодо трьох дівчаток із Сімферопольської школи-інтернату, які заявили свою незгоду з тим, що Крим - Росія. Це були підлітки 15-16 років, які сказали, що вони не визнають анексію і не хочуть бути громадянами Росії", - розповіла Філіпішина.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада