У КВУ назвали ключові проблеми в день виборів

Станом на 12:00 експерти Комітету виборців України (КВУ) назвали чотири ключові проблеми в день голосування за президента України

Про це написав голова КВУ Олексій Кошель на свої сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Так, першою проблемою є незаконна агітація в день виборів.

"Спостерігачі КВУ повідомляють, що в більшості регіонів України мають місце факти, коли офіційні спостерігачі одного із кандидатів використовують бейджі із символікою кандидата. Часто це призводить до конфліктних ситуацій, оскільки спостерігачі та члени комісій змушують їх припинити використання матеріалів із ознаками агітації", – написав Кошель.

Також він додав, що у "день тиші" та в день голосування команди п‘ятьох кандидатів на па посаду президента масово поширювали матеріали із ознаками агітації (борди, листівки).

Друга проблема – робота дільничних виборчих комісій (ДВК).

"За нашою інформацією члени трьох ДВК поставили штамп "вибув" навпроти прізвища одного із кандидатів, чим порушили норми чинного законодавства. Такі дії призвели до псування бюлетенів. Як результат – затягування початку голосування і втрата низки голосів виборців, які не повернуться на дільниці. До прикладу – на одній із дільниць на Івано-Франківщині (№260236) таким чином було зіпсовано 600 бюлетенів. Окрім цього мають місце низка фактів, коли члени ДВК дозволяють виборцям голосувати без належних документів, керуючись принципом "всі один одного знають". Або ж навпаки, відмовляють у видачі бюлетенів за ID картками. Показовий приклад – відмова однієї із ДВК розмістити офіційні матеріали низки кандидатів, яких члени комісії вважають технічними", – написав Кошель.

Третьої проблемою є фотографування заповнених бюлетенів.

Кошель зазначив, що спостерігачі КВУ фіксують низку випадків фотографування виборцями заповнених бюлетенів (Вінницька обл. ДВК №051488, Чернівецька обл., ДВК №730507, 730514).

Він наголосив, що "такі дії можуть бути як проявом залежності виборців від соціальних мереж та розміщення фото, так і технологією обміну фото із заповненим бюлетенем на фінансову винагороду. У буть якому разі – це порушення чинного законодавства, за яке передбачено відповідальність включно із кримінальною".

"Прикладом розголошення таємниці голосування є також показові дії одного із кандидатів на пост Президента України, який продемонстрував журналістам заповнений бюлетень", – додав голова КВУ.

Четвертою проблемою є провокації силового характеру.

"Поки що маємо один факт дій силового характеру – вкидання займистої речовини на одну із дільниць у м. Борзна Чернігівської обл. Будемо сподіватися, що на цьому провокації зупиняться. Однак нас непокоять інструкції та "пам’ятки", які надсилали штаби кандидатів своїм представникам у ДВК напередодні виборів. В окремих із них містилися прямі закли"и вчиняти дії, які порушують чинне законодавство України", – підсумував Кошель.

Нагадаємо, про безпеку громадян у виборчий день дбають 135,4 тисяч співробітників Міністерства внутрішніх справ.

Прикордонники посилено патрулюють Чорне та Азовське моря, а також Дунай.

Міністерство внутрішніх справ у день президентських виборів посилило охорону консульств і посольств іноземних держав

Водночас Росія посилила охорону адмінмежі з Кримом через вибори в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme