У Кривому Розі відпрацьовують модель незаконного скасування виборів, по якій рейдери зможуть захопити інші міста і навіть змістити Порошенка, - експерт

"Самопоміч" та УКРОП відпрацьовують у Кривому Розі модель незаконного скасування виборів, по якій рейдери зможуть захопити інші міста і навіть змістити Президента
Depo.Влада
1 грудня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua

Про це заявив політичний експерт Сергій Биков, передають "Аргументи і факти".

"Схема проста. За допомогою ручного суду, вже після всіх можливих термінів розгляду справи, приймається рішення, що районні виборчкоми зобов'язані розглянути незаконні скарги переможеного кандидата. У Кривому Розі - це Юрій Милобог від "Самопомочі". Всі скарги були подані тільки після офіційного оголошення результатів і можливих термінів подачі скарг. Під час виборів від Милобога не було жодної скарги та акту ні в дільничні, ні в районні комісії.

А в районних комісіях, які чекають на рішення суду і будуть розглядати ці скарги, члени комісій, які можуть виступити на стороні закону, вже замінені на "своїх людей". Вони повинні будуть ухвалити рішення про перерахунок бюлетенів на потрібних ділянках. При цьому членів дільничних виборчкомів (це комісії нижче рівнем, ніж районні) вже немає - ці комісії, відповідно до закону, вже розпущені, а значить, ніхто не може виступити проти, якщо буде фальсифікований перерахунок.

Таким класичним рейдерським способом можуть бути змінені дані підсумкового протоколу по місту - і програв кандидат може стати переможцем", - говорить Биков.

Він зазначає, що законність виборів в Кривому Розі і перемога Юрія Вілкула підтверджена міжнародними спостерігачами з ЄС і Центральної виборчої комісії. Дані протоколу міськвиборчкому були підтверджені результатами паралельного підрахунку голосів, який проводили БПП, "Батьківщина" і Радикальна партія.

"Законність виборів у Кривому Розі підтверджена і судами, у тому числі судом останньої інстанції - Дніпропетровським адміністративний апеляційним судом, який через тиждень прийняв абсолютно протилежне рішення!", - зазначає експерт.

"А якщо фейкового суду і ручних комісій буде мало, то для скасування підсумків виборів народні депутати від "Самопомочі" і УКРОПУ з групи Коломойського продавили в порушення регламенту Верховної Ради рішення про створення Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) нібито для аналізу результатів виборів. Зробили вони це через півтора тижні після самих виборів та оголошення офіційних результатів! Так ось ця ТСК може внести до парламенту закон, яким будуть зроблені перевибори. Просто і геніально. Тим більше, що з 12 членів комісії тільки один (!) - представник Юрія Вілкула", - зазначає Биков.

"Якщо люди Коломойського провернуть цю модель у Кривому Розі, то що заважає Коломойському також, після закінчення всіх можливих термінів подачі скарг, подати зараз скарги на підсумки виборів президента і замість Петра Порошенка поставити на Банкову керувати країною свого Андрія Садового? Більше того, за такою ж моделлю вони можуть і переглянути підсумки виборів в інших містах", - підкреслив експерт.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада