У Криму затримали трьох українців за квіти на День захисника

Учора в Сімферополі 14 жовтня російські силовики затримали трьох членів Українського культурного центру біля пам'ятника Богдану Хмельницькому, куди вони прийшли покласти квіти з нагоди Дня українського козацтва
Depo.Влада
15 жовтня 2015 11:30
ФОТО: depo.ua

Активістів відразу відвезли на допит до місцевого центру з протидії екстремізму (центр "Е"), передає depo.ua з посиланням на "Крим. Реалії".

"Ми прийшли до пам'ятника ближче до вечора, ще толком нічого не встигли зробити, до нас підійшли кілька співробітників поліції, ще кілька людей у цивільному, попросили надати документи. Переконавшись у тому, що вони у нас є, вони попросили пройти з ними для надання пояснень та відвезли нас в центр "Е", - розповів повідомив один із затриманих активістів Леонід Кузьмін.

За його словами, він і ще двоє активістів давали пояснення близько двох годин. У затриманих, зокрема, цікавилися метою акції і приводом для покладання квітів.

"Деякі правоохоронці стверджують, що вони досі співробітники МВС України. У нас переписали телефонні книги, видалили фотографії та відпустили", - сказав Кузьмін.

Він додав, що російські силовики вважають УКЦ екстремісткою організацією.
Кузьмін наголосив, що основна претензія правоохоронців до активістів - спроба несанкціонованого мітингу.

Коментарі силових відомств Криму з цього приводу відсутні.

Нагадаємо, що 14 жовтня в Сімферополі російські поліцейські оточили пам'ятник Тарасу Шевченку, куди вночі проукраїнські активісти принесли квіти з нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва та Дня Української Повстанської Армії.

Останні новини політики читайте у рубриці Вл