У Кремлі кажуть, що повернення українських кораблів не пов'язане з міжнародним трибуналом

Передача захоплених Росією українських кораблів не пов'язана з рішенням трибуналу ООН, який раніше зобов'язав Росію зробити це
 

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає Depo.ua з посиланням на російські ЗМІ.

 

За його словами, на кораблях, які передають Україні, нібито було скоєно "порушення державного кордону Російської Федерації". Він також зазначив, що передача кораблів не пов'язана з рішенням трибуналу ООН.

 

"Це ніяк не пов'язано з міжнародним трибуналом. Ніякого зв'язку тут немає і бути не може", – заявив Пєсков.

Нагадаємо, 17 листопада буксири "Титан", "Гайдамака" і пошуково-рятувальний корабель "Сапфір" прибули до південного узбережжя Кримського півострова. Тоді ж в порту Керчі почалося буксирування українських військових кораблів, захоплених Росією, у відкрите море.

Згодом стало відомо, що росіяни повернуть захоплені українські кораблі в "нейтральних водах". Вдень 17 листопада захоплені росіянами українські судна пройшли під Кримським мостом.

Відомо, що росіяни виключили захоплені кораблі з речдоків у справі українських моряків. Також у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що РФ "ніколи не заперечувала можливості повернення українській стороні кораблів".

Українські буксири, що йдуть зустрічати захоплені кораблі, вже обігнули південний берег Криму.

Російський адвокат Микола Полозов повідомив також, що слідчий у справі українських моряків поїхав до Керчі оформляти відправку захоплених катерів

Читайте також: Речові докази з "особливим статусом": Чому повернення кораблів виглядає як репетиція "повернення" Донбасу

Довідка: 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, відомство стверджує, що три українські військові кораблі "незаконно перетнули держкордон Росії".

Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових, звинувативши їх за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожувало до 6 років позбавлення волі. Українські моряки перебували в московському СІЗО.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують в ряді європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій в Керченській протоці і закликали до стриманості і деескалації напруги.

Моряки були звільнені у рамках обміну полоненими між Росією та Україною 7 вересня 2019 року.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme