У Клімкіна пояснили мету подання Меморандуму проти Росії до Міжнародного суду ООН

12 червня 2018 року Україна подала свій Меморандум до Міжнародного Суду ООН ("МС ООН"), який документально підтверджує серйозні порушення міжнародного права Російською Федерацією

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу відомства.

Меморандум разом із численними доказами доводить, що Росія порушила Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму ("Конвенція про фінансування тероризму") та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Меморандум України демонструє нахабний та всеохоплюючий напад Росії на права людини та міжнародне право на території України, а також колосальні втрати, яких зазнав через такі діяння український народ та увесь світ.

"Приєднуючись до Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, Російська Федерація зобов'язувалася запобігати фінансуванню тероризму, але в Україні вона чинить навпаки. Незаконні збройні формування на Донбасі здійснили жахливі акти тероризму проти цивільних осіб, використовуючи зброю з Російської Федерації. І Росія порушила свої міжнародні зобов'язання через її нездатність запобігати постачанню цієї зброї російськими чиновниками та іншими російськими громадянами загальновідомим терористичним групам", - говориться у заяві.

Лише минулого місяця, 24 травня 2018 року, наголосили в МЗС, Об'єднана слідча група, в якій активну участь беруть українські слідчі і прокурори, розслідуючи збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 встановила, що ракетна система "Бук", яка збила MH17, була передана незаконним озброєним групам у Донецькій області України 53-ю протизенітною військовою бригадою Російської Федерації через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону.

"За допомогою цієї та іншої російської підтримки ці групи атакували MH17, забравши майже 300 невинних життів; почали смертельні ракетно-мінометні обстріли українських міст, включаючи напади на пункт пропуску поблизу Волновахи та житлові квартали у Краматорську, Маріуполі та Авдіївці; та розмістили бомби, які підривали патріотичні марші, популярні нічні клуби та інші мирні місця по всій території України.

Аналогічно Російська Федерація зобов'язалася викорінити расову дискримінацію, але чинить навпаки в Україні. У Криму, незаконно окупованому Росією, остання підтримує політику расової дискримінації та культурного знищення, спрямовану проти тих етнічних груп, які наважилися протистояти її спробі анексії. Росія розчавила політичні, громадянські та культурні права цих груп, зокрема через заборону Меджлісу, представницької установи кримськотатарської спільноти; зникнення та вбивства кримськотатарських та українських активістів; заборону культурних зібрань та придушення засобів масової інформації; та обмеження можливостей для навчання дітей їхньою рідною мовою", - пояснили в міністерстві закордонних справ.

Україна ініціювала свою справу проти Росії в МС ООН у січні 2017 року. У квітні 2017 року МС ООН видав Наказ про тимчасові заходи, яким зобов'язав Російську Федерацію утримуватися від обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс, забезпечити доступ до освіти українською мовою, та не погіршувати спір, який знаходиться на розгляді в Суді.

У своєму Меморандумі Україна вимагає, щоб Росія негайно припинила порушення міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та ліквідацію всіх форм расової дискримінації та виплатила Україні фінансову компенсацію за шкоду, завдану Україні та українському народові як наслідок порушень Росії.

Нагадаємо, що сьогодні, 12 червня, Україна у справі проти Росії подала в Міжнародний Суд ООН Меморандум щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme