У Клімкіна озвучили "план А" щодо транзиту російського газу з 2020 року

У питаннях організації транзиту газу до Європи з 1 січня 2020 року, після завершення контракту з Росією, Україна дотримуватиметься "Плану А", який передбачає укладення нової угоди за європейськими правилами

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль під час конференції у Брюсселі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

Водночас, за її словами, Україна добре вивчила уроки газової кризи 2009 року, тож разом з партнерами розробляє запобіжні заходи на випадок, якщо Росія відмовиться підписувати нову газову угоду на таких європейських умовах.

"Ми зробимо все можливе, щоб дотримуватися "плану А" (укладення нової угоди), і маємо завершити всі ці дії до середини липня. Наш "план А" полягає в тому, щоб ратифікувати нові додатки до Угоди про асоціацію з ЄС (щодо інтеграції України в енергетичний простір ЄС), зробити їх юридично зобов’язуючими і виконувати їх за будь-якого сценарію і в будь-якому випадку. Будь-який новий президент або новий уряд будуть зобов’язані виконувати ці правила. Тож це наш "план А" – створити прозоре середовище в самій Україні, яке поважатиме будь-який майбутній уряд", - зазначила Зеркаль.

Вона зауважила, що українська сторона у вирішенні цих питань покладається на чітку позицію Європейської Комісії, яка сприяє адоптації національного законодавства України в енергетичній сфері до правових норм Європейського Союзу.

"Ми працюємо з нашими партнерами над планами реагування (на кризу). У цьому сенсі ми підтримуємо діалог з нашими європейськими партнерами, стосовно їхніх поглядів на плани щодо підтримання стійкості (енергетичної системи). Ми розробили наш власний план щодо стійкості за допомогою Сполучених Штатів. За визначенням, ми вивчили ті уроки, з якими мали справу у 2009 році. І вся Європа також вивчила ці уроки", - додала Зеркаль.

За даними МЗС, рішення Стокгольмського арбітражу, ухвалені у грудні 2017 року та лютому 2018 року, змінили енергетичну карту Європи, а НАК "Нафтогаз України" пройшла унікальний шлях захисту енергетичної безпеки України від агресії та шантажу найбільшої газової монополії Росії. В МЗС акцентували, що ці рішення визначатимуть юридичні параметри контрактів на постачання й транзит газу в Європі на найближчу та середню перспективу.

Нагадаємо, 5 березня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв назвав умови, за яких російська сторона готова зберегти транзит газу через Україну після 2019 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme