У Гройсмана розпорядилися, щоб РНБО розширив санкційний список

Кабмін оприлюднив розпорядження про пропозицію Раді націбезпеки і оборони розширити списки персональних і юридичних санкцій та продовжити термін їхньої дії
Depo.Влада
8 вересня 2016 17:44
ФОТО: depo.ua

Згідно з розпорядженням №639 від 31 серпня, у зв'язку з тривалою збройною агресією Росії проти України, сприянням і фінансуванням нею терористичної діяльності в Україні, що призвело до порушення територіальної цілісності країни, прав і свобод її громадян, тимчасової окупації частини території, численних людських жертв, реальних та потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці та суверенітету України Кабмін схвалив і вніс на розгляд РНБО перелік пропозицій до санкційного списку.

Зокрема, Кабмін пропонує продовжити термін дії персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) для фізичних і юридичних осіб, введених рішенням РНБО 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", а також застосувати санкції до інших юридичних і фізосіб.

Списки фізосіб і юросіб не оприлюднено, оскільки мають гриф "для службового користування".

Уряд доручив органам виконавчої влади, на яких буде покладено виконання рішення РНБО про застосування санкцій, протягом терміну їх дії у разі звернення особи по видачу документа дозвільного характеру, видача якого заборонена, або волевиявлення особи щодо вчинення правочину, вчинення якої заборонено, проводити перевірку належності такої особи до числа осіб, на яких поширюються ці санкції.

Міністерству закордонних справ доручено після набуття чинності рішенням РНБО про застосування санкцій поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав із метою розгляду ними питання про запровадження аналогічних санкцій.

Кабмін пропонує винести на розгляд РНБО питання про термін застосування санкцій та інформування осіб про застосування обмежень до них, а також щодо оприлюднення списку таких осіб.

Нагадаємо, 31 серпня Кабінет міністрів запропонував розширити санкційні списки 259 фізичними особами і 46 юридичними особами.

7 вересня Комітет постійних представників країн Європейського Союзу схвалив пропозицію про продовження індивідуальних санкцій щодо 146 фізичних і 37 компаній.

Раніше Міністерство торгівлі США розширило список компаній і організацій, які потрапляють під санкційні обмеження через порушення міжнародного права і розпалювання конфлікту на Сході України. Всього додано 81 компанію, які діють у Росії, Індії, Гонг-Конгу і Криму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада