У Гройсмана розказуватимуть українцям, що таке НАТО

Український уряд планує з 2017 року відновити програму інформування суспільства про НАТО
Depo.Влада
26 жовтня 2016 07:57
ФОТО: depo.ua

Про це у Варшаві заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ми хочемо з 2017 року відновити програму інформування суспільства в Україні про те, що таке НАТО",- зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона нагадала, що раніше схожа програма в Україні вже була, але вона "цілком свідомо робилася для галочки". Як приклад віце-прем’єр назвала показ на телеканалах інформаційних фільмів про НАТО пізно вночі, коли їх ніхто вже не дивився. 

Урядовець додала, що для реалізації цієї програми залучатимуться донорські кошти. 

Климпуш-Цинцадзе зауважила, що на сьогодні більше половини українського суспільства підтримує членство країни в НАТО і це набагато більше, ніж ще було декілька років тому. 

Утім, вона визнала, що це скоріше емоційна підтримка у світлі захисту від російської агресії, ніж свідомий вибір. "А потрібно переконувати, що Альянс – це набагато ширше ніж військово-політичний блок, що це величезний науковий, ціннісний, виробничий компонент",- наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр наголосила, що українці перестали "опускати очі", коли йдеться про членство країни в НАТО.  

"Той рівень співпраці, який в нас зараз є з країнами Альянсу і Альянсом безпосередньо не менший ніж те, що передбачає ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО – ред.)",- зазначила урядовець. 

Вона додала, що хоча це й не ПДЧ, але фактично здійснюється надзвичайно серйозна реформа Збройних сил, сектора безпеки й оборони України для того, щоб бути взаємосумісними з силами НАТО не тільки за стандартами, але й за мисленням.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада