У Грицака, не опускаючись "до рівня Медведєва", пояснили, хто насправді "придурок"

Голова СБУ Василь Грицак вирішив не опускатися до рівня прем'єра Росії Дмитра Медведєва, який дозволяє собі вживати слово "придурок" по відношенню до посадовців сусідньої держави
Depo.Влада
22 березня 2016 18:54
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповіла речниця СБУ Олена Гітлянська, передає depo.ua.

"Щойно вийшла з кабінету голови СБУ Василя Грицака. Він та й ми всі здивовані: Овва! Яка бурхлива реакція на припущення щодо можливого "російського сліду" в терактах у Брюсселі. Вважаємо неприпустимим принижуватись до рівня "сам дурак". Культура вищого російського політичного керівництва не викликає подиву. На нашу думку, "придурками" і "дегенератами2 слід називати тих, хто посилає своїх співгромадян – цивільних та військових – на неоголошену війну з колись братнім народом; а коли ті повертаються додому понівеченими або у рефрижераторах – відмовляються від них зі словами "мы вас туда не посылали". Так хто є хто? "Ла-ла-ла-ла…"", - написала Гітлянська.

Вона також натякнула на неадекватність заяв російських високопосадовців, що теракти у Брюсселі – це реакція на посилення протидії НАТО російській агресії.

"Дійсно, яка ж бурхлива реакція російських посадовців на теракти в столиці Бельгії. Деякі російські офіційні особи прямо пов’язують їх із посиленням протидії НАТО російській агресії та підсиленням обороноздатності країн-членів Альянсу. Пряма цитата слів Алєксєя Пушкова, глави комітету Держдуми у міжнародних справах: "пока Столтенберг, себя не помня, сражается с мнимой "российской угрозой" и размещает войска в Латвии, у него под носом, в Брюсселе взрывают людей". Виходить, зі слів Пушкова, якби НАТО не вело боротьбу з російською агресією, то терактів у Брюсселі могло б і не бути? І все це функціонер Держдуми говорить у цинічному та фамільярному тоні.
Згадувана Пушковим "мнимая российская угроза" сумно відома мирним грузинам, прибалтам, сирійцям, молдованам та, звичайно, нам – українцям", - зазначила речниця СБУ.

Вона також звернула увагу на заяву спікера МЗС Росії Марії Захарової.

"Речниця МЗС РФ Марія Захарова взагалі написала, що "не можна підтримувати терористів в одній частині світу і не очікувати, що вони не прийдуть в іншій". На що вона натякає? Невже на те, що за спинами терористів стоять європейські уряди? Може вона у цих аналітичних викладках спирається на вже багаторічний досвід своєї країни щодо підтримки тероризму на Донбасі? На фоні протокольних співчуттів російського істеблішменту такі натяки ставлять під питання щирість Росії спільно з цивілізованим світом боротись з тероризмом. А як трактувати авіаудари Росії у Сирії, внаслідок яких гинуло мирне населення (а ніяк не ІДІЛ, який навпаки, міг посилювати свої позиції)? Можливо, це державний тероризм?" – наголосила Гітлянська.

Нагадаємо, глава СБУ Василь Грицак допустив причетність Росії до підготовки терористичних атак у міжнародному аеропорту "Завентем" та метро Брюсселя. У відповідь на цю заяву прем'єр-міністр Росії назвав Грицака "придурком"

Нагадаємо також, що сьогодні вранці пролунали два потужних вибухи біля стійки реєстрації в аеропорту Брюсселя. Невдовзі сталися принаймні 4 вибухи на різних станціях метро Брюсселя.  Зокрема, один з вибухів пролунав поблизу установ ЄС.

За офіційними даними, в усіх цих терактах загинула 34 людини.

Читайте також: Грицак відповів Медведєву на "придурка"

Більше новин про політичне життя України читайте на