Як один мікроскоп гальмує розслідування вбивств Небесної сотні

Попри гучні заяви Генеральна прокуратура так і не змогла вийти на жодного замовника вбивств на Майдані

Як один мікроскоп гальмує розслідування…

До другої річниці розстрілу Небесної сотні Генеральна прокуратура знову активізувалася. Як і минулого року, коли ГПУ повідомляла про величезні досягнення у розслідуванні справи вбивств на Майдані, цього разу на Різницькій починають звітуватися про нові успіхи. Так, керівники ГПУ і СБУ несподівано повідомили про те, що знайшли зброю, з якої скоювали вбивство. Цікаво, що саму зброю знайшли ще в влітку минулого року, але показали фотографії з фрагментами автоматів лише зараз.

Щоправда, трохи пізніше виявилося, що точно ідентифікувати, чи є ця зброя ідентичною тій, з якої стріляли на Майдані, поки не вдалося. Так, керівник управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що Генпрокуратура не зможе встановити за допомогою традиційних експертиз. "Щоб порівняти кулю, отриману з тіла потерпілого або на місці події, необхідно зі стовбура вистрілити експериментально і порівняти дві ці кулі. Оскільки зброя порізана, зробити це буде неможливо. Тому що навіть якщо спаяти, вийдуть нові зазубринки, які будуть залишати інші сліди на кулі", - пояснив Горбатюк.

За його словами, розслідування затримується ще й тому, що об'єктів, які підлягають лабораторним дослідженням, на місцях масових убивств багато, при цьому правоохоронці мають у своєму розпорядженні всього один спеціалізований мікроскоп. "У нас в країні є тільки один потужний мікроскоп, який дозволяє якісно, точно і швидко проводити дослідження - в Науково-дослідницькому експертно-криміналістичному центрі МВС. Якби такий же був ще і в Науково-дослідницькому центрі судових експертиз при Мінюсті, наприклад, то, звичайно ж, було б швидше", - сказав він. Горбатюк зазначив, що в таких умовах експертизи можуть тривати роками. Подібна заява, чесно кажучи, не додає оптимізму у розгляді даної справи.

Тим паче, що більшість підозрюваних давно втекли з України. Так, прокурор Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Роман Псюк повідомив про те, що встановлено 25 осіб, які вбивали активістів. "18 бійців спецроти "Беркут", два їхні командири, які також у розшуку. І п’ятеро осіб, які зараз перебувають під вартою. Двоє із них – справи у Святошинському суді, ще троє – справа сьогодні закінчена", – зазначив Псюк. І хоча президент Петро Порошенко заявив, що буде наполягати на внесенні Верховною Радою змін до закону про заочне правосуддя для покарання винних у розстрілі учасників Революції Гідності, це невелика втіха. Тим паче, що про замовників масових вбивств на Майдані, схоже, вирішили навіть не шукати.

Загалом, для ГПУ, яка загальмувала на цій справі, і вочевидь, зупиниться лише на виконавцях вбивств, схоже, зараз потрібна інша серйозна справа, яка переб’є невдачу. Вочевидь, такою справою може стати розслідування узурпації влади за часів Януковича, про початок якої на Різницькій повідомили ще рік тому. Втім, жодних реальних кроків у цьому напрямку зроблено не було. Хоча ця справа – перспективна. До того ж тут є досить повноважні підозрювані – судді Конституційного суду, які фактично самотужки реалізували повернення до Конституції редакції 1996 року. Тут, на відміну від розстрілу Небесної сотні, набагато простіше дійти до замовника, який тоді працював на Банковій і жив у Межигір’ї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme