У "Євросолідарності" кажуть про тиск на суд у справі Цемаха

Представники "ЄС" закликають правоохоронні органи розслідувати можливі факти тиску з боку Офісу президента на апеляційній суд з метою звільнити під особисте зобов’язання свідка у справі щодо збитого літака Boeing-777 рейсу МН17 Володимира Цемаха
 

Про це заявила народна депутатка з фракції "Євросолідарності" Ірина Фріз, передає Depo.ua.

"Суд відпустив фігуранта справи щодо збиття МН17 Цемаха, якого наші спецслужби привезли з окупованої території в результаті спецоперації. Варто нагадати, що на видачі Цемаха Росії наполягали в Кремлі. Отже, рішення суду свідчить про те, що Офіс Президента впливає на рішення судової гілки влади, що суперечить не лише Конституції, а й всім принципам розподілу влади", – заявила Фріз.

"Ми звертаємося до СБУ, ГПУ та ДБР з вимогою порушити кримінальні справи за ознаками злочинів з кваліфікацією згідно зі статтею 111 (державна зрада – ред.), 386 (перешкоджання з'явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку – ред.), 396 (приховування злочину – ред.), 375 (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови – ред.), а також 376 (втручання в діяльність судових органів) із встановлення осіб, що були причетними до впливу на судову інстанцію щодо порушення питання про звільнення Цемаха", – повідомила Фріз.

Депутатка наголосила, що відпустивши свідка у справі, пов’язаній з підтвердженням на міжнародному рівні дій країни-агресора, суд надав допомогу Росії у захисті позиції їх невтручання у події на Донбасі.

 "Звільнення Цемаха без завершення процесуальних дій з боку міжнародних слідчих є ознакою змови та державної зради згідно п.2 ст.111 УК України та багатьох інших статей Кримінального кодексу України. Державна зрада в формі надання допомоги іноземній державі (РФ) не викликає сумнівів, адже Кремль отримав можливість не лише позбутися нищівного доказу у справі", – заявила Фріз.

Вона зазначила, що ігнорування українською владою і представниками правоохоронних органів звернень європейських партнерів щодо необхідності збереження важливого свідка можуть ускладнити відносини між Україною та Європейським союзом.

"Рішення суду відбулося на тлі звернення 40 депутатів Європарламенту до Зеленського , які просили не допустити видачі цінного свідка Росії. Третього вересня слідчі з Нідерландів звернулися з проханням допитати Цемаха у справі. Дане рішення підриває позиції України в інших міжнародних судових процесах", – написала Фріз.

Нагадаємо, що Київський апеляційний суд у четвер, 5 вересня, ухвалив рішення про звільнення з-під варти фігуранта у справі збитого MH17 Володимира Цемаха під особисте зобов'язання.

При цьому керівник групи прокурорів по справі свідка катастрофи MH17 Володимира Цемаха Олег Пересада заявив, що після звільнення з-під варти, той сам опікується безпекою свого життя.

Наприкінці червня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт Володимира Цемаха на два місяці. Цемах божиться, що не причетний до катастрофи МН17.

Ексбойовики "ДНР" Цемах і Купріян будуть свідчити по відеозв'язку в голландському суді.

30 липня апеляційний суд залишив під вартою бойовика Цемаха, причетного до транспортування "Бука".

30 серпня журналіст Юрій Бутусов розповів, що Путін затягує обмін полоненими, оскільки хоче обміняти Володимира Цемаха.

4 вересня 40 депутатів Європейського парламенту написали листа президенту Володимиру Зеленському з проханням не включати у список обміну полоненими з Росією імовірного фігуранта справи MH17 Володимира Цемаха.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme