У Європі фермери боряться зі шкідниками за допомогою квітів

У багатьох європейських країнах фермери почали використовувати "квіткові смужки" посеред поля з висадженою сільгосп культурою для боротьби з шкідниками

У Європі фермери боряться зі шкідниками…
@henry_be

Вони впевнені, що біологічна боротьба зі шкідниками є одним із способів сприяння екологічній інтенсифікації сільського господарства, передає Depo.ua з посиланням на FastCompany

"Квіткові смужки" можуть заохочувати природних антагоністів сільськогосподарських шкідників. Це допомагає зменшити зараження шкідниками сільськогосподарських культур, а також уникати використання хімічних засобів для їх захисту. 

Такий спосіб використовують "органічні фермери", вони повертаються до старих практик, вирощуючи середу, в якій можуть жити природні хижаки.

Фермери вирощують квіти серед інших своїх культур, створюючи місце для таких істот, як паразитичні оси, які їдять тлю в своєму личинковому стані. Сільгоспвиробники експериментують зі смужками кольорових квітів на своїх посівах, створюючи шлях для жуків, щоб вони просувалися далі й покривали більше території для боротьби зі шкідниками.

На одній фермі недалеко від міста Букінгем у Британії, був посаджений урожай олійного ріпаку - рослина, яка зазвичай робить все поле суцільно жовтим, з довгими широкими рядами польових квітів в середині. Це одне з 14 місць в дослідженні, в якому перевіряється, наскільки добре польові квіти приваблюють комах, що поїдають шкідників, і наскільки добре вони можуть допомогти замінити комерційні пестициди.

Дослідження включає кордон польових квітів навколо кожного поля, який деякі фермери використовували протягом останніх двох десятиліть в цьому районі для сприяння загального біорізноманіття, а не спеціально для боротьби з шкідниками. Але оскільки маленькі жуки не можуть подорожувати далеко, дослідники роблять смужки квітів посеред полів.

Аналогічне дослідження випробували в Швейцарії, де дослідники посадили маки, кінзу, кріп та інші квіти вздовж полів озимої пшениці.

Рослини годували і переховували комах, таких як сонечка, які їли жуків, що харчуються пшеницею, і в кінцевому підсумку зменшували пошкодження листя на 61%. Дослідники підрахували, що вибір правильного поєднання квітів може збільшити врожайність на 10%, що робить його економічно самостійним або навіть вигідним для продовження посадки квітів.

Хоча дослідники говорять, що використання пестицидів, ймовірно, не буде повністю усунуто, цей підхід, безумовно, має свої переваги. Залучаючи комах, що поїдають шкідливі організми, разом з іншими методами, такими як селекція рослин, що допомагає краще протистояти шкідникам, використання технологій для діагностики та прогнозування появи шкідливих організмів, а також систем застосування, які можуть більш точно застосовувати крихітні кількості хімії, можна значно скоротити використання пестицидів.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"