У Європарламенті хочуть змінити стратегію відносин з агресивною Росією

Через те, що в нинішній Росії не дотримуються демократичні принципи і права людини - основи її партнерства з Європейським Союзом - необхідно ретельно переглянути відносини з Москвою
Depo.Влада
12 травня 2015 09:02
ФОТО: depo.ua

Так вважають у комітеті Європарламенту з міжнародних справ. Про це йдеться в заяві, яку напередодні було ухвалено на її засіданні, передає depo.ua з посиланням на DW.

Відзначено, що дана угода про співпрацю Євросоюзу і Росії передбачає, що їхні стосунки "базуються на принципах демократії і дотримання прав людини", нагадав основний доповідач Габріелюс Ландсбергіс. І тепер, на думку євродепутата, "настав час констатувати, що ці основні положення не дотримуються".

На його думку, нормалізація відносин між ЄС і Росією можлива лише в тому випадку, якщо Кремль буде повною мірою дотримуватися мінських угод, а також перестане зазіхати на територіальну цілісність України. А в тому випадку, якщо ситуація "не покращиться", Європа може надати "ще більше тиску".

У червні 2015 року на голосування в Європарламенті буде винесено текст доповіді про відносини між ЄС і Росією. Проект документа передбачає посилення санкцій, якщо Москва не стане повною мірою дотримуватися мінських домовленостей про припинення вогню і не поверне Крим Україні.