У ЄС розповіли, чого бракує Україні для безвізового режиму

Україні бракує "певних елементів" для впровадження безвізового режиму з Європейським Союзом
Depo.Влада
12 травня 2015 17:12
ФОТО: depo.ua

Про це сказав голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Зараз нам ще бракує певних елементів, які потрібні для того, щоб надати інформацію для країн-членів ЄС, що все було виконано та можна перейти до рішення про відкриття можливості їздити без віз до ЄС", -   розповів Томбінський, посилаючись на висновки місії ЄС в Україні.

Щодо "елементів", які потрібно ще вирішити, він зазначив, що "це і те, щоб українські комп'ютери були підключені до європейських баз даних, які відслідковують тих людей, що можуть бути небезпечними, також, щоб було ясно, що немає загроз з через те, що паспорт можна купити-продати".

Томбінський наголосив, що головне для впровадженого безвізового режиму -"це спільне бажання України та ЄС".

"Запитання настільки складне, що воно не стільки в руках Європейської комісії. Вона робить висновки на підставі експертних місій до України і передає це країнам ЄС для прийняття рішення, бо виконання усіх зобов'язань щодо контролю кордону є в руках кожної країни ЄС", - розповів він.

"Нам потрібно, щоб був позитивний звіт Європейської комісії, щоб надати рекомендації для країн-ЄС. У другій половині 2015 року потрібно зробити остаточний звіт Європейської комісії, який би рекомендував надання безвізового режиму", - додав Томбінський.

Нагадаємо, що Україна чекає від Єврокомісії оприлюднення 13 травня оцінки виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму. Українська влада готує до Ризького саміту "Східного партнерства" декларацію про європейські перспективи України та безвізовий режим з ЄС.