У Ердогана сподіваються, що Україна придивиться до "терористів" Гюлена

Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель сподівається, що спецслужби розглянуть діяльність "терористичних організацій" Фетхуллаха Гюлена в Україні
Depo.Влада
29 липня 2016 20:49
ФОТО: depo.ua

Про це посол Туреччини заявив у коментарі "112 каналу", передає depo.ua.

"Ця таємна терористична організація поширилася і має зв'язки в багатьох країнах. Вони нещодавно хизувалися, що у них є люди, які, здається, на добровільних засадах, працюють у 150 країнах. І в Україні є такі утворення, створюється враження, що безпосередньо пов'язані з цією організацією. Українські органи влади про це знають і знали про це раніше, але те, що ці організації незаконні, зараз стає ще більш очевидним. Думаю, що українські органи влади сприймуть це серйозно і застосують заходи, які вважатимуть за потрібне", - заявив посол.

За словами Тезель, якщо це питання національного значення для Туреччини, воно так само може бути питанням національного значення для сусідніх країн.

"Так само як у Туреччині ми вважаємо, що все повинно йти в рамках закону, так і тут має йти в рамках закону, і тут, як і в Туреччині, треба так само вживати заходів", - констатував він.

Нагадаємо, офіційна Анкара звинувачує Ґюлена в організації путчу.

Ґюлен з кінця 1990-х років живе в США, проте зберігає певний вплив на батьківщині. Він допомагав Ердогану прийти до влади, але з часом їх погляди на управління країною розійшлися. У 2013 році Ґюлена звинуватили в спробі організації державного перевороту після антикорупційної операції поліції.

 У ніч на 16 липня група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вилетів з країни і записав телезвернення із закликом до співгромадян протестувати проти путчу. Його прихильники вийшли на вулиці і навіть захопили кілька танків.  Зчинилися перестрілки, адже велика частина військових і поліція залишилися вірними Ердогану.

За останіми даними, під час цих подій загинули 265 людей ще 1154 дістали поранення

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада