У "ДНР" вимагають перетворити Україну в конфедерацію

Терористичним "республікам" на Донбасі уже мало федералізації України – вони вважають, що Україні слід стати конфедерацією
Depo.Влада
2 вересня 2016 09:45
ФОТО: depo.ua

Про це заявив "заступник командувача оперативного командування ДНР" Едуард Басурін, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

"Найкраще в якості форми державного устрою України підходить конфедерація", - сказав Басурін.

При цьому він підкреслив, що ще однією необхідною умовою для вирішення конфлікту в Донбасі є зміна влади в Києві.

"Я завжди про це говорив - поки влада в Києві не зміниться, вирішити проблему Донбасу мирним шляхом не вийде. Рішення кризи - у зміні української влади", - заявив Басурін.

Зазначимо, конфедерація - це союз суверенних держав, утворений для вирішення спільних політичних, економічних або військових завдань. На відміну від федеративного державного устрою конфедерація не має своїх загальних законодавчих, виконавчих і судових органів, характерних дня федерації. Конфедеративні органи, що складаються з представників суверенних держав, вирішують проблеми економічного, оборонного співробітництва (заради чого і створюється конфедеративний держава).

Також конфедеративний устрій не має єдиної армії, єдиної системи податків і єдиного державного бюджету. 

Як свідчить досвід історії, конфедеративні держави недовговічні. Вони або розпадаються після досягнення спільних цілей, або перетворюються на федерації. Класичний приклад - США. З конфедерації, яка була законодавчо затверджена в 1781 році, в 1787 році утворилася федерація, закріплена Конституцією США, що діє по теперішній час.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада