У день введення санкцій Козак задекларував 180 тисяч на охорону

Народний депутат з ОПЗЖ Тарас Козак, проти якого як номінального власника телеканалів нардепа Віктора Медведчука ввели санкції, 2 лютого задекларував 176,7 тис. грн оплати за послуги охорони

Про це свідчить його декларація на сайті НАЗК, передає Depo.ua.

Згідно з документом, витрати здійснили 28 січня. 

Крім того, у 2020 році Козак неодноразово декларував оплату охорони його рухомого майна, зокрема, в жовтні – 158,1 тис. грн, у вересні – на 1,24 млн грн.

Зазначається, що серед інших його повідомлень про суттєві зміни в майновому стані в минулому році – різні витрати в Білорусі: у жовтні – 313 тис. грн благодійної допомоги, у вересні – 805 тис. грн за навчання і 164 тис. грн комісійних банку за видачу готівки, в червні – 1,1 млн грн на оплату оренди рухомого майна та 1,2 млн грн – на обмін валют.

У 2019 році він задекларував в білоруських "МТБ Банку" 1,4 млн євро і "Абсолютбанку" – 6,6 млн, тоді як його вклади в Україні були значно скромніше – 3 тис. євро і 378 тис. грн в "Укрбудінвестбанку", а готівкові становили 2,5 млн грн і 150 тис. доларів.

козак декларація

Народний депутат в декларації за 2019 рік також вказав себе бенефіціаром Turul Investments Limited, Havanor Management Limited, Alvho Trading Limited (всі три – Кіпр), Revelon Investments LTD (Британські Віргінські о-ви) і невеликих українських компаній ТОВ "Сей.ТВ Системз","Інформаційне агентство 112.юей", "Телерадіокомпанія Міст ТБ", "Західна інформаційна корпорація", "Про Радіо" і "Форзац".

У його доходах вказані дивіденди від Turul Investments Limited на 237,5 млн грн, а у вересні минулого року Козак також повідомив про продаж в Україні валюти на 25,2 млн грн і сплати 21,4 млн грн податку на доходи фізосіб і 3,6 млн грн військового збору. Загалом, згідно з декларацією за 2019 рік, народний депутат оплачував покупку часток компаній, що потрапили під санкції, і декількох інших його компаній в Білорусі. Його витрати в цій країні у 2019 році були пов'язані також з оплатою комісій, навчання, оренди та послуг авіаперевезення.

козак

Нагадаємо, раніше ЗМІ дізналися, як ухвалювали рішення щодо телеканалів Медведчука.

Довідка: 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, пов'язаних із Віктором Медведчуком – "112 Україна", Newsone та ZIK.

Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. 

З 19 членів РНБО 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні. За інформацією ЗМІ, утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

Телеканали уже почали відключати в українських телемережах.

Нардеп Козак відреагував на санкції, заявивши, що Зеленський перевищив свої повноваження.

За інформацією нардепа Гончаренка, санкції ударили і по компанії, на яку оформлені семеро бортів, зокрема, і літак самого Тараса Козака. Тепер вони не можуть вилетіти за межі України.

Екс-нардеп Лещенко упевнений, що вся ця "спецоперація" готувалася якраз під засудження на Росії опозиціонера Олексія Навального, щоб у кума Медведчука, Володимира Путіна, не було можливостей відповісти українській владі.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підтримав рішення РНБО щодо заборони діяльності телеканалів Медведчука.

Читайте також: Зеленський проти Медведчука: Чи готовий президент до війни

"Ви всє погібнєтє, потому что ви – фашистский дьявол": Як Рабінович у Раді сказився

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme