ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У ЦВК бачать незаконну агітацію, але безсилі проти неї

Центральна виборча комісія нагадує кандидатам у президенти, що дочасна агітація є незаконною

Depo.Влада
15 листопада 2018 13:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу ЦВК.

У ЦВК нагадують, що передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост президента України наступного дня після дня його реєстрації Центрвиборчкомом і закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів, і дочасне проведення такої агітації є порушенням.

При цьому зараз, задовго до початку президентської виборчої кампанії, практично у всіх регіонах України можна спостерігати активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів.

"Непоодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів, поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо", – вказано у повідомленні.

Відомство інформує, що такі акції здійснюються поза межами виборчого процесу і, таким чином, поза межами можливого контролю щодо дотримання формальних вимог щодо їх проведення та фінансування.

Разом з тим комісія не має юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації.

"ЦВК не має юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації. Але нагадує, що вона є частиною суспільних правовідносин, яка регламентується не юридичними, а моральними нормами. Така практика, як дочасна агітація, може призвести до порушення принципу рівності", – зауважили у ЦВК.

У зв'язку з цим Центрвиборчком закликає усіх суб'єктів виборчого процесу утриматися від дочасної агітації та неухильно дотримуватися загальновизнаних міжнародних стандартів проведення виборів і створити умови для проведення дійсно змагального процесу.

Нагадаємо, 13 листопада стало відомо, що ЦВК планує підписати довгостроковий меморандум про співпрацю з МВС.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада