У будівлю Ради мали кинути ще шість гранат, - Турчинов

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявляє, що провокатори очікували застосування правоохоронцями зброї і планували кинути у бік Верховної Ради ще шість гранат
Depo.Влада
8 вересня 2015 17:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на видання "Левый Берег".

"Ті, що готували провокації під Радою 31 серпня, хотіли, щоб вони були більш масштабними. Так, планувалося використати не одну, а сім гранат. Планувалося, що перша граната під захистом димових завіс вибухне в рядах Нацгвардії, підштовхнувши нацгвардійців застосувати зброю", - сказав Турчинов.

За його словами, у випадку атаки бойовою зброєю, згідно з інструкцією, Нацгвардія повинна завдавати адекватних ударів у відповідь. Турчинов заявляє, що після очікуваного застосування Нацгвардією зброї ще шість гранат мали полетіти в напрямку Верховної Ради.

"Передбачалося, що Нацгвардія застосує зброю, що серед демонстрантів буде багато жертв, що встановити, хто першим стріляв, стане практично неможливо", - стверджує секретар РНБО.

Авторів плану Турчинов, однак, не називає: у всьому має розібратися слідство. Якщо виявиться, що до провокацій причетні депутати, можливе зняття з них депутатської недоторканності.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко заявив, що друга граната призначалася для вікна Верховної Ради.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua