У БПП розсекретили "кухонний кабінет" Порошенка

Лідер фракції БПП Ігор Гринів розповів про так званий "кухонний кабінет" президента Петра Порошенка та його завдання
Depo.Влада
30 червня 2016 15:32
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв`ю "Українській правді", передає depo.ua.

За його словами, у президента є мінімум три-чотири ситуаційних кімнати, але більшість з них не ситуаційні.

"Є коло радників, швидше, коло помічників, людей, що відповідають за різні напрямки роботи, і яким президент повинен передоручати якісь завдання. Це те, що називається "кухонним" кабінетом. Чи існує "кухонний" кабінет у президента? У моєму розумінні, існує", - сказав Гринів. 

Він зізнався, що входить до складу цього "кухонного" кабінету. "Так, входжу. Ніколи не виходив - ні за власною, ні з його власної ініціативи. Друге: існують, як правило, формальні кабінети. У всіх. Це ті люди, які за посадами повинні радитися і виробляти загальну політику. Часто у нас це називається стратегічною радою - так у нас журналісти люблять його називати. Коли його тільки формували, він дійсно повинен був займатися стратегією, але той склад, в моєму розумінні був занадто широкий для вироблення стратегії. Він перетворився в офіційний кабінет. Цей кабінет теж повинен бути", - вважає лідер фракції БПП.

Він зазначив, що завдання "кухонного" кабінету - виробити позицію президента на офіційному кабінеті. "Офіційний кабінет - це розмова людей, які відповідають за свої конкретні функції - прокурора, міністра оборони, прем'єр-міністра, спікера парламенту. Вони сідають за стіл і узгоджують свої позиції", - пояснив Гринів.

При цьому він додав, що "кухонних кабінетів" може бути кілька. "У Ющенка їх точно було кілька. Я ніколи не працював з Януковичем, не знаю, як це було у нього. Я знаю, як це було у Кучми, він часто міняв склади, тому складно говорити про якийсь великий проміжок часу. Але "кухонні" кабінети точно не можуть бути більшими", - сказав очільник фракції БПП.

Він також повідомив, що цього кабінету ніколи повною мірою не входив спічрайтер Олег Медведєв, хоча і був "дуже важливою людиною". 

"Так і Медведєв повинен бути поруч з президентом, він повинен виконувати свої функції. Але коли засідає "кухонний" кабінет, наприклад, оперативне засідання, спічрайтеру треба писати текст, то його функція отримати від президента або когось іншого технічне завдання і працювати вже на іншому рівні, можливо, навіть вищому, ніж "кухонний" кабінет.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада