Тюремника Тимошенко судитимуть заочно

Червонозаводський райсуд Харкова задовольнив клопотання прокурора про проведення спеціального судового провадження стосовно екс-співробітника Качанівської виправної колонії Євгена Зимогляда, підозрюваного в застосуванні сили до лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час її примусового транспортування в ЦКЛ №5
Depo.Влада
13 червня 2016 23:40
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі судді Світлани Ариничевої, опублікованій на сайті єдиного держреєстру судових рішень, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні... за звинуваченням ... у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК. У зв'язку з неявкою обвинуваченого на підготовче судове засідання, проведення такого відкласти на 01.07.2016 року о 12:00. Викликавши прокурора, представника потерпілої, захисника ", - йдеться в тексті.

Документ також пропонує опублікувати повістку про виклик обвинуваченого в газеті

"Урядовий кур'єр" та надіслати її за останнім відомим місцем проживання і місцем реєстрації обвинуваченого.

У мотивувальній частині ухвали зазначено, що своє клопотання прокурор мотивував тим, що обвинувачений переховується від органів слідства і суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності і оголошений в міжнародний розшук.

Захисник обвинуваченого проти задоволення клопотання заперечувала, посилаючись на відсутність з її точки зору, достатніх доказів того, що її підзахисний перебуває за межами України.

Представник Тимошенко з приводу клопотання не заперечував.

Як повідомлялося, 20 травня на сайті прокуратури Харківської області було опубліковано оголошення про виклик Зимогляда на допит.

Як повідомив  адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк, Зимогляд був одним з трьох співробітників Качанівської колонії, підозрюваних в застосуванні сили до екс-прем'єра. Він переховується від слідства. Матеріали щодо нього були виділені в окреме провадження, а його самого оголошено в розшук.

Довідка: Юлія Тимошенко в квітні 2012 року заявила, що її силоміць вивезли з колонії в залізничну лікарню. Пізніше один з підозрюваних - старший інспектор колонії Євген Зимогляд - покинув територію України і до сих пір знаходиться в розшуку.

Ще двох тюремників звинувачували в перевищенні службових повноважень за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України. Вирок підозрюваним зачитували близько чотирьох годин: одного з них засудили до трьох років позбавлення волі, другого – до трьох років з випробувальним терміном у три роки.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада