Туск збирає неформальну зустріч лідерів ЄС щодо виходу Британії

Голова Європейської Ради Дональд Туск анонсував неформальну зустріч лідерів ЄС щодо виходу Великої Британії з союзу
Depo.Влада
24 червня 2016 10:20
ФОТО: depo.ua

Про це він завив після оголошення офіційних результатів референдуму у Великій Британії, повідомляє depo.ua.

"Процес виходу Великої Британії з ЄС чітко визначений відповідними угодами. Для обговорення деталей цього процесу я запропонував лідерам неформальну зустріч у рамках саміту Європейської Ради, я також запропонував лідерам подумати над майбутнім нашого союзу. Останні роки було нелегко, і це були важкі роки в історії нашого союзу. Але я завжди пам'ятаю слова свого батька: "Те, що нас не вбиває - робить нас сильнішими", - сказав він. 

"Я запропонував неофіційну зустріч 27 країн в рамках саміту Європейської ради на наступному тижні. Я також пропоную лідерам починати широку дискусію про майбутнє нашого Союзу", - сказав Туск.

Водночас глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер сьогодні, 24 червня 2016 року, вже проведе переговори з лідерами Європейської Ради та парламенту, а також з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, чия країна головує в ЄС.  Учасники зустрічі "намагатимуться узгодити європейську позицію", зважаючи на результати референдуму у Великої Британії.

Нагадаємо, на   референдумі 23 червня 52% британців проголосували за вихід країни з ЄС і лише 48% - за те, щоб залишитися. Явка склала 72,16%.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада