Турчинов: Росія використовує Донбас для випробування своїх лазерних "іграшок"

Російський Генштаб використовує тимчасово окуповану територію Донбасу як полігон для випробувань нових зразків зброї
Depo.Влада
25 липня 2016 13:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

За його словами, гібридна армія Росії не тільки збільшила кількість і інтенсивність обстрілів з використанням важкого озброєння, а й проводить системні випробування нових зразків зброї і військової техніки.

"У липні зафіксовано застосування проти наших військових нових російських мінометних комплексів КМ-8 Грань з керованими 120-мм мінами і переносними засобами автоматизованого управління вогнем Малахіт", - заявив він, зазначивши, що комплексами керують виключно кадрові військові збройних сил Росії.

Також, за словами Турчинова, відбувається бойове застосування нового БПЛА Інспектор-601, призначеного для виконання ударних, розвідувальних і спеціальних завдань, комплексу РЕБ Шипшина-Аеро і багатофункціонального комплексу РЕБ Ртуть-БМ, а також приладів лазерної локації і лазерного засліплення противника.

"Було встановлено використання російськими окупаційними військами боєприпасів з посиленими бойовими характеристиками, заборонених міжнародними конвенціями", - зазначив він, говорячи про гаубичні снаряди калібру 122 мм ЗШ2 Пелюстка-2 зі стрілоподібними вражаючими елементами і зоною ураження живої сили близько 500 метрів.

Турчинов поскаржився на те, що фінансування оборонного замовлення "продовжує залишатися заблокованим" у зв'язку з тим, що парламент так і не прийняв до відходу на канікули рішення щодо наповнення спецфонду, з якого фінансується ця стаття.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада